"Lietuvos rytas" išgąsdino "Maccabi", bet laimėti nepavyko

2013 11 07 20:54
Ritos Stankevičiūtės (LŽ) nuotrauka

Vilniaus „Lietuvos rytui“ pergalės savo kieme dar teks palaukti. Dirko Bauermanno auklėtiniai savų žiūrovų akivaizdoje nusileido Tel Avivo „Maccabi“ ekipai 74:76. Tai penktasis „Lietuvos ryto“ pralaimėjimas iš eilės, įskaitant visus turnyrus.

Įdomu tai, kad iki šio susitikimo „Maccabi“ buvo pralaimėjusi visus keturis mačus „Lietuvos rytui“. Bet šįkart nuo pat pirmų minučių svečiai iš Izraelio buvo nusiteikę kitokiam scenarijui.

Išsiveržę į priekį 0:5, „Maccabi“ krepšininkai dar pirmajame kėlinyje suspėjo susikrauti dviženklę persvarą – 7:18. Daugiausia Martyno Gecevičiaus metimų dėka „Lietuvos rytas“ atsilikimą kantriai tirpdė ir antro kėlinio viduryje komandas jau teskyrė trys taškai – 23:26.

Bet tuomet „Maccabi“ atkuto ir surengė įspūdingą spurtą (2:16), kurį inicijavo du Davido Blu ir Yogevo Ohayono tritaškiai. Svečiai nutolo 25:40. „Lietuvos rytas“ daugiau nei penkias minutes nė karto nesugebėjo pataikyti iš žaidimo.

Įpusėjus rungtynėms rezultatas buvo 33:45. Net 26 taškus iš 33 „Lietuvos rytui“ iki didžiosios pertraukos pelnė trys žaidėjai – M.Gecevičius, Renaldas Seibutis ir Omaras Cookas. Darius Songaila iki trečio kėlinio nepelnė nė taško.

Trečiąjį kėlinį vėl sėkmingiau pradėjo „Maccabi“. Milžinas Sofoklis Schortsanitis vilniečių gynybai pavojų keldavo vos tik gaudavo kamuolį, įsižaidė ir Devinas Smithas. Svečių pranašumas šoktelėjo iki 19 taškų – 39:57.

Vis dėlto triukšmingoje „Siemens“ arenoje „Lietuvos rytas“ nebuvo linkęs sudėti ginklų. Keletą epizodų iš eilės sėkmingai sužaidė D.Songaila, o po Milenko Tepičiaus ir R.Seibučio tritaškių „Maccabi“ persvara ištirpo iki keturių taškų – 55:59.

Ketvirtajame kėlinyje vyko kova taškas į tašką, bet įsišaudęs „Lietuvos rytas“ galiausiai pavijo varžovus. Po M.Gecevičiaus tritaškio vilniečiai išsiveržė į priekį 71:70. Žaisti buvo likę 1 minutė ir 55 sekundės.

Tuomet „Lietuvos ryto“ atakos ėmė strigti, o „Maccabi“ baudos metimais rinko taškus – 71:74.

Dar kartą žiūrovus iš vietos pakėlė dar vienas M.Gecevičiaus tritaškis likus žaisti 12 sekundžių. Rezultatas tapo lygus (74:74), tačiau „Maccabi“ savo paskutinį šansą išnaudojo – paskutinę vinį į „Lietuvos ryto“ karstą smeigė buvęs šios ekipos žaidėjas Tyrese‘as Rice‘as (74:76).

„Lietuvos rytas“: Martynas Gecevičius 24 (5/10 tritaškiai), Renaldas Seibutis 15 (4 rez.perd.), Omaras Cookas 10 (5 res.perd.), Milenko Tepičius ir Darius Songaila po 6.

„Maccabi“: Devinas Smithas 18, Ricky Hickmanas 11, Sofoklis Schortsanitis ir Shawnas Jamesas po 10.