„Lietuvos rytas“ įsirašė dvyliktą pergalę LKL čempionate

2014 02 26 20:48
bc.lrytas.lt nuotrauka

Vilniaus „Lietuvos rytas“ pratęsė pergalių seriją Lietuvos krepšinio lygoje (LKL). Aleksandro Petrovičiaus auklėtiniai savų žiūrovų akivaizdoje 85:74 (28:14, 18:24, 21:17, 18:19) nugalėjo Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkus ir laimėjo dvyliktą kartą iš tiek pat galimų.

Vilniečiai nuo pat mačo pradžios pamėgino atitrūkti – per pirmąsias 2 minutes jie įgijo 7 taškų persvarą (9:2), tačiau svečiai nepasimetė ir netrukus skirtumas buvo minimalus (11:10). J.Palaciosas ir G.Orelikas kartu pelnė 15 taškų ir padidino „Lietuvos ryto“ pranašumą iki dviženklio (26:12). Kėlinį dvitaškiu užbaigė D.Songaila – 28:14.

Antrajame ketvirtyje po svečių pelnytų 5 taškų „Lietkabelis“ priartėjo (22:30), tačiau po to vėl sekė Vilniaus komandos sėkminga atkarpa 12:2 ir persvara tapo įtikinama (42:24). Po minutės pertraukėlės Algirdo Brazio auklėtiniai pagerino žaidimą tiek puolime, tiek gynyboje (33:44). Per paskutines 3 minutes aikštės šeimininkai taškus rinko nuo baudų metimo linijos. Aidint antrojo kėlinio sirenai Ivanas Nelyubovas pataikė dvitaškį, „Lietuvos rytas“ į didžiąją pertrauką išėjo būdamas priekyje 46:38.

Trečiojo kėlinio pradžioje „Lietkabelis“ buvo dar labiau priartėjęs (41:48), tačiau vilniečiai varžovų arčiau neprisileido. „Lietuvos rytas“ per kelias minutes susigrąžino dviženklį pranašumą (60:45). Prasidėjus paskutinei minutei po Martyno Gecevičiaus dvitaškio komandas skyrė 17 taškų (67:50), tačiau iki kėlinio pabaigos tokios persvaros išlaikyti nepavyko – du baudų metimus realizavo Jokūbas Gintvainis, o aidint sirenai vėl taškus pelnė Darius Griškėnas. Nepaisant to vilniečiai prieš paskutinį ketvirtį turėjo dviženklę persvarą – 67:55.

Sėkminga atkarpa kėlinį pradėjęs „Lietuvos rytas“ susigrąžino 16 taškų pranašumą (71:55), bet agresyviau puolime pradėjęs žaisti „Lietkabelis“ privertė vilniečius paprakaituoti (68:75). J.Palacioso, M.Gecevičiaus ir Omaro Cooko pastangomis aikštės šeimininkų rankose vėl buvo dviženklė persvara (83:72). Galutinis rungtynių rezultatas – 85:74 „Lietuvos ryto“ naudai.

„Lietuvos rytas“: Juanas Palaciosas (8/10 dvitaškiai, 8 atk. kam., 4 rez. perd.) 20, Martynas Gecevičius (5/8 dvitaškiai) 15, Gediminas Orelikas 12, Renaldas Seibutis ir Darius Songaila (6 atk. kam.) po 8, Steponas Babrauskas 7, Omaras Cookas (4 rez. perd.) 6, Tautvydas Lydeka (6 atk. kam.) 5, Zabianas Dowdellas ir Stevanas Jelovacas po 2.

„Lietkabelis“: Darius Griškėnas 14, Darrickas Leonardas 10, Žygimantas Šimonis 9, Mantas Virbalas ir Jokūbas Gintvainis po 7.