„Lietuvos rytas“ iškovojo Karaliaus Mindaugo taurę

2016 02 21 19:22
Romo Jurgaičio (LŽ) nuotraukos

„Lietuvos rytas“ nutraukė trofėjų badą. Sekmadienį „Siemens“ arenoje vilniečiai užtikrintai 67:57 nugalėjo Kauno „Žalgirio“ krepšininkus ir į viršų kėlė Karaliaus Mindaugo taurę.

„Lietuvos ryto“ starto sudėtis: K.Brownas, D.Gailius, A.Kavaliauskas, A.Gudaitis ir M.Runkauskas. Pirmavo tai viena, tai kita komanda – 4 min. po A.Kavaliausko metimo rezultatas buvo 7:7. Itin nerezultatyvioje atkarpoje per 2 minutes kauniečiai taškų nepelnė, o „Lietuvos rytas“ – 3 ir 6-ąją min. šeimininkai pirmavo 11:7.

M.Pocius 7-ąją min. gavo baudą, dar gavo ir nesportinę už kalbas, o „Lietuvos rytas“ pasinaudojo dovana ir pirmavo 15:9. Likus žaisti 1,5 min. vilniečiai turėjo 6 taškų persvarą – 17:11, tačiau po to įkrito į nedidelę duobę, o po M.Pociaus tritaškio rezultatas tapo 17:17.

Per pusantros kėlinio minutės pasižymėjo A.Lapeta ir tris taškus įmetęs G.Orelikas – „Lietuvos rytas“ vėl išsiveržė į priekį solidesniu skirtumu 25:17. Po minutės vilniečiai jau turėjo dviženklę persvarą – 27:17.

„Žalgiris“ taškus pelnė tik po 4 minučių „sausros“ – ir tai tik baudų metimais. Per kitas tris minutes nė vienai komandai nepasisekė taikliai mesti – „Žalgirio“ treneris Š.Jasikevičius iš nervų net sviedė ant žemės savo švarką. Likus kovoti 1 min. 30 sek. „Lietuvos rytas“ pirmavo 29:23.

Antrąją kėlinio minutę po A.Lapetos ir D.Lukašovo dvitaškių „Lietuvos rytas“ vėl turėjo solidesnę dviženklę persvarą – 33:23. Po D.Lukašovo tritaškio rezultatas tapo jau 38:25 vilniečių naudai. 7-ąją min. „Lietuvos rytas“ turėjo 10 taškų persvarą – 41:31. Paskutinę kėlinio minutę „Žalgiris“ sumažino skirtumą iki 37:43, tačiau dviem taškais tuoj pat atsakė A.Kavaliauskas.

Kėlinio pradžia buvo itin sėkminga „Lietuvos rytui“ – po keturių iš eilės A.Kavaliausko taškų sostinės ekipa antrąją minutę vėl įgijo dviženklę persvarą – 51:39. Po A.Lapetos ir K.Browno taškų „Lietuvos rytas“ trečiąją minutę net pradėjo triuškinti „Žalgirį“ – 55:39. Kai 6 min. A.Kavaliauskas įsūdė tritaškį ir rezultatas tapo 61:45, tapo aišku, jog sostinės žaidėjai artėja prie pergalės – po kiekvieno taško „Lietuvos ryto“ ekipa kėlė į viršų rankas.

„Lietuvos rytas“: Antanas Kavaliauskas 20, Mindaugas Lukauskis 11, Denisas Lukašovas 8, Artūras Gudaitis 7.

„Žalgiris“: Martynas Pocius 13, Paulius Jankūnas 12, Renaldas Seibutis ir Brockas Motumas po 8.