„Lietuvos rytas“ išplėšė pirmąją pergalę Europos taurėje

2014 01 15 23:17
BC "Lietuvos rytas" nuotrauka

Vienintelį – ketvirtą – kėlinį laimėjęs Vilniaus „Lietuvos rytas“ (1-1) išplėšė pirmąją pergalę Europos taurės turnyro Last-32 etape.

Aleksandaro Petrovičiaus auklėtiniai laimėjo trenerio tėvynėje – 84:83 (22:16, 24:24, 17:20, 21:13) prieš Zagrebo „Cedevita“ (1-1) iš Kroatijos.

Startinis svečių penketas: Omaras Cookas, Martynas Gecevičius, Gediminas Orelikas, Juanas Palaciosas ir Stevanas Jelovacas.

„Lietuvos rytas“ sėkmingai pradėjo rungtynes ir po M.Gecevičiaus metimų pirmavo 9:4. Tačiau „Cedevita“ ekipos gretose pradėjo siautėti 213 cm vidurio puolėjas Miro Bilanas - 11:11 (4 min.).

Zagrebo komanda bandė nutolti, bet vilniečiai laimėjo atkarpą 4:0 (20:21, 8 min.). Po dešimties minučių pirmavo šeimininkai (22:26).

„Cedevita“ surengė spurtą ir susikrovė dviženklį pranašumą. „Lietuvos ryto“ žaidėjai nepasimetė ir ketvirčio pabaigoje skirtumą beveik panaikino (46:47). Kroatams kėlinys baigėsi sėkmingai - iš toli pataikė T.Zubčičius (46:50).

Po didžiosios pertraukos J.Repešos treniruojama ekipa toliau rinko taškus iš po krepšio, svečiai atsakė R.Seibučio tritaškiu ir D.Songailos metimu iš vidutinio nuotolio.

Z.Dowdellas smeigė tritaškį ir sumažino „Cedevita“ pranašumą - 63:61 (28 min.). Paskutinėmis kėlinuko sekundėmis T.Zubčičius pataikė dar vieną tritaškį (63:70).

Lemiamas ketvirtis prasidėjo taikliais „Lietuvos ryto“ metimais ir aktyvia gynyba - rezultatas tapo lygus (70:70).

Likus žaisti pustrečios minutės svečiai pirmavo 77:76, tačiau teisėjai skyrė pražangą O.Cookui. Netrukus amerikietis buvo nubaustas ir technine pražanga. „Cedevita“ legionierius pataikė keturis baudos metimus (77:80), tačiau R.Seibutis smeigė tritaškį (80:80).

R.Seibutis toliau demonstravo lyderio savybes. Jis atkovojo svarbų kamuolį puolime ir mesdamas į krepšį išprovokavo pražangą. Lietuvis pataikė abi baudas ir paliko „Cedevita“ klubui 54 sek. (82:80). Tiesa, N.Smithas įspūdingu prasiveržimu išlygino rezultatą (82:82).

D.Songaila likus 22 sek. atsakė dvitaškiu (84:82). J.Palaciosas likus 15 sek. prasižengė prieš „Cedevita“ gynėją A.Ray‘ų. Šis pataikė tik vieną baudą (83:84), bet kroatai atkovojo kamuolį puolime.

Tačiau vilniečiams viskas baigėsi sėkmingai - N.Smithas buvo netaiklus ir „Lietuvos rytas šventė pergalę 84:83.

„Lietuvos rytas“: Renaldas Seibutis 17, Martynas Gecevičius 16, Darius Songaila 16, Juanas Palaciosas 11 (10 atk. kam.), Zabianas Dowdellas 10, Omaras Cookas 6 (10 rez. perd.), Stevanas Jelovacas 6.

„Cedevita“: Miro Bilanas 19, Nolanas Smithas 16 (7 kld.), Goranas Sutonas 11, Tomislavas Zubčičius 11 (3/7 trit.), Jusufas Nurkičius 9, Marino Baždaričius 8.