„Lietuvos rytas“ išvykoje įveikė „Mažeikius“

2015 04 19 19:00
Nuotrauka iš bc.lrytas.lt

BEKO-LKL čempionate „Lietuvos ryto“ (34-4) krepšininkai išvykoje 83:60 (26:20, 21:11, 16:13, 20:16) nugalėjo „Mažeikių“ (3-33) krepšininkus.

Vilniečiai rungtynes pradėjo spurtu 12:0 ir pirmavo dviženkliu skirtumu (15:5). Netrukus dar kartą taškus pelnė Gediminas Orelikas, tritaškį pridėjo Adas Juškevičius ir vilniečiai atitrūko rekordine persvara (24:12), tačiau mažeikiškiai pademonstravo charakterį bei Simono Serapino ir Arvydo Gydros dėka priartėjo prie varžovų (18:24). Per likusį laiką komandos po kartą apsikeitė rezultatyviomis atakomis, bet po pirmųjų 10 žaidimo minučių „Lietuvos rytas“ pirmavo 6 taškais – 26:20.

Antrąjį ketvirtį 4 taškais iš eilės pradėjo Kšištofas Lavrinovičius, kuris iš pradžių pataikė abu baudos metimus, o paskui dar perėmęs kamuolį pasižymėjo ir iš po krepšio (30:20). „Mažeikiams“ pirmuosius taškus kėlinyje tritaškiu pelnė Ignas Razutis, kurio metimas sumažino aikštelės šeimininkų deficitą (23:30). Mike’as Moseris netrukus įmetė 5 taškus iš eilės bei vėl atstatė „Lietuvos rytui“ turėtą 12 taškų pranašumą (35:23). Po dviejų kėlinių Vilniaus ekipa toliau laikė iniciatyvą savo rankose – 47:31.

Trečiasis kėlinys prasidėjo Giedriaus Staniulio dvitaškiu, tačiau G. Orelikas į tai atsakė pataikydamas tritaškį (50:33). Netrukus pasižymėjo Žygimantas Janavičius, dar kartą įmetė G. Orelikas ir „Lietuvos rytas“ įgijo didžiausią persvarą šiose rungtynėse (54:33). Iki ketvirčio pabaigos likus žaisti 2 minutes mažeikiškiai sugebėjo kiek aptirpdyti „Lietuvos ryto“ pranašumą (44:61), tačiau tai buvo viskas ką jiems pavyko padaryti ir po 30 žaidimo minučių sostinės ekipa toliau užtikrintai pirmavo – 63:44.

Po Dariaus Tarvydo tritaškio „Lietuvos ryto“ persvara vėl kiek aptirpo (71:55), tačiau Antanas Kavaliauskas, Adas Juškevičius bei Billy Baronas netruko ją vėl padidinti iki (78:55). Per likusį laiką aikštelės šeimininkams stebuklo sukurti nepavyko ir aidinti finalinė rungtynių sirena skelbė užtikrintą Vilniaus „Lietuvos ryto“ pergalę – 83:60.

„Lietuvos rytas“: Mike’as Moseris 19 tšk., Gediminas Orelikas 14 tšk., Antanas Kavaliauskas 13 tšk., Kšištofas Lavrinovičius 10 tšk., Žygimantas Janavičius 8 tšk., Mindaugas Lukauskis 7 tšk.

„Mažeikiai“: Arvydas Gydra 14 tšk., Raimundas Danys 12 tšk., Darius Pakamanis 9 tšk., Giedrius Staniulis 6 tšk., Simonas Serapinas, Darius Tarvydas ir Ignas Razutis po 5 tšk.