„Lietuvos rytas“ išvykoje neprilygo „Turow“ ekipai

2015 02 04 21:59
Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubo nuotrauka

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai Zgoželece tris kėlinius taškais lenktyniavo su „Turow“ komanda, bet lenkai perjungė maksimalią pavarą ir nurūko į priekį nebepavejamai.

Priešpaskutinėse Europos taurės „Last 32“ etapo L grupės rungtynėse „Lietuvos rytas“ 93:104 (25:25, 18:24, 15:31, 35:24) neprilygo „Turow“ ekipai ir apsunkino savo padėtį kovoje dėl patekimo į aštuntfinalį.

Kitą trečiadienį „Lietuvos rytas“ namuose priims Ostendės „Telenet“ klubą. Tik pergalė leis vilniečiams žengti į kitą etapą.

Jei „Telenet“ vėliau vakare nugalės „Sevilla“ komandą, „Lietuvos rytas“ namuose privalės laimėti mažiausiai 7 taškų skirtumu.

Startinis „Lietuvos ryto“ penketas: Ž. Janavičius, M. Gecevičius, M. Lukauskis, G. Orelikas ir A. Kavaliauskas.

Susitikimą sėkmingiau pradėjo svečiai, tačiau netrukus „Turow“ gretose pradėjo siautėti snaiperis M. Čilinskis, kuris pelnė 8 taškus iš eilės - 8:8.

M. Gecevičius dvitaškiu užbaigė greitą „Lietuvos ryto“ ataką ir šeimininkai buvo priversti prašyti minutės pertraukėlės - 18:12 (5 min.).

„Turow“ greitai pasivijo vilniečius ir po pirmojo kėlinio rezultatas buvo lygus - 25:25.

Ž. Janavičius tiksliai realizavo baudos metimus, tačiau lenkų klubo lyderis M. Collinsas toliau buvo sunkiai įmenama mįsle „Lietuvos ryto“ gynybai - 33:31.

M. Moseris įspūdingu bloku sustabdė lenkų ataką, o svečių komandoje pirmą kartą aikštėje pasirodė puolėjas S. Jasaitis.

Prieš pertrauką „Turow“ surengė spurtą ir susikrovė 6 taškų pranašumą (43:49).

Pakiliai žaidę aikštės šeimininkai nesiruošė užleisti savo pozicijų ir po 15 minučių poilsio. Du M. Lukauskio tritaškiai neleido „Turow“ nutolti - 54:58 (26 min.).

Netrukus sekė galingas lenkų keturių minučių spurtas 20:1, po kurio Zgoželeco krepšininkai nutolo net 78:55.

Per šią atkarpą „Lietuvos rytas“ prametė visus keturis metimus ir kamuolį prarado keturis kartus. „Turow“ atsakė 7 taikliais metimais iš 9.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje situacija nesikeitė – „Turow“ užtikrintai pirmavo 85:62. Šeimininkai neketino sustoti ir triuškino vilniečius 91:64.

V. Šeškus bandė stabdyti lenkus minutės pertraukėle. Keli tritaškiai leido „Lietuvos rytui“ priartėti 78:93.

Po trečiojo iš eilės M. Gecevičiaus tritaškio skirtumas ištirpo iki 84:95, tačiau vilniečiai pralaimėjo 93:104.

Lietuvos rytas“: M.Gecevičius 22 (6/11 trit.), M.Lukauskis 15, A.Kavaliauskas 12, Ž.Janavičius ir A.Juškevičius po 9, M.Moseris 8 (6 atk. kam.), K.Lavrinovičius 6, G.Orelikas 3, A.Valeika 1.

Turow“: D.Kuligas 27, M.Collinsas 21, T.Tayloras, M.Chylinskis ir V.Moldoveau po 13, Ch.Wrightas 9, F.Dylewiczius 6, A.Czyzas 2.