„Lietuvos rytas“ įveikė „Žalgirį“

2016 01 17 19:20
Alinos Ožič (LŽ) nuotraukos

Sekmadienio vakarą visų dėmesį sukaustė „Tete-a-Tete Casino-LKL“ lyderių akistata. Pilnutėlėje „Siemens“ arenoje vykusią dvikovą po atkaklios kovos laimėjo „Lietuvos ryto“ ekipa 78:72 (21:14, 21:17, 18:18, 18:23) palaužusi „Žalgirį“.

Pirmasis kėlinys. Rungtynių pradžioje iniciatyvos ėmėsi Gediminas Orelikas, kuris pelnė pirmus 7 „Lietuvos ryto“ taškų (7:3). Po to „Žalgiris“ sugebėjo sumažinti deficitą iki minimumo, tačiau vilniečiai nenusileido ir iki ketvirčio pabaigos įgavo 7 taškų pranašumą (21:14).

Antrasis kėlinys. Antrajame ketvirtyje dominavo gynyba, o atotrūkis tarp komandų nemažą laiko dalį laikėsi ties 6 taškų riba (27:21). „Žalgiriui“ pradėjus blaškytis gynyboje „Lietuvos rytas“ pasinaudojo atsiradusiomis spragomis ir atitolo dviženkliu skirtumu (32:21). Tokia persvara išliko ir ilgosios pertraukos metu (42:32).

Pataikymas. Pirmojoje rungtynių dalyje nei viena komanda geru pataikymu nepasižymėjo. „Žalgiris“ dvitaškius metė 47 %. taiklumu, tritaškius 25 %, o baudų metimus 67 %. Tuo tarpu „Lietuvos rytas“ iš žaidimo metė šiek tiek geriau, atitinkamai 58 %, 36 % ir 56 %.

Įtampa. Paskutiniame kėlinyje komandos keitėsi taškais. Sužaidus kiek daugiau nei 5 ketvirčio minutes skirtumas nepakito (66:57). „Lietuvos rytui“ kelis kartus suklydus „Žalgiris“ priartėjo iki 5 taškų (72:67). Lemiamu metu klydę žalgiriečiai galiausiais nusileido sostinės krepšininkams rezultatu 78:72.

„Lietuvos rytas“: G.Orelikas 14 tšk., M.Lukauskis 13 tšk., K.Brownas ir A.Juškevičius po 12 tšk., A.Kavaliauskas 9 tšk.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 22 tšk., O.Hanlanas 13 tšk., I.Vougioukas 11 tšk., E.Ulanovas 9 tšk.

T. Pačėsas: nereikia pasinerti į euforiją

Po rungtynių „Lietuvos ryto“ treneris Tomas Pačėsas sakė, kad žalgiriečiai pasirodė gerai ir sugebėjo pateikti staigmenų.

„Sveikinu „Žalgirį“, kad per trumpą periodą jie sugebėjo mums sukurti tokias sąlygas. Tai yra solidi komanda ir tai pamatėme šiose rungtynėse. Palaikome „Žalgirį“ Eurolygoje, kur jis reprezentuoja mūsų šalį. Tik ten šiai ekipai bus sunku: teks pakovoti ne tik dėl pergalių, bet ir dėl garbės. „Žalgiris“ pareikalavo sunkaus mūsų darbo ir visų jėgų.

Šiandienos rungtynės džiugina rezultatu. Visi žaidė pasiaukodami, disciplinuotai, padarė nedaug klaidų. Tačiau mūsų laukia dar daug darbo priešakyje. Manau, dabar ir sirgaliai supras, kad viskas gali būti dar geriau. Suprantame šių rungtynių svarbą tiek psichologine prasme, tiek turnyrinės lentelės pozicijos prasme, bet į euforiją nepanirsime“, – po rezultatu 78:72 pasibaigusio susitikimo kalbėjo T.Pačėsas.

– Kokį įspūdį jums paliko komandos naujokų žaidimas?

– Jie mums padėjo, buvo reikalingi. Po savaitės bendro darbo yra sunku kažką pasakyti, bet su kiekviena diena jie bus dar naudingesni ekipai. Brownas parodė, kad yra super greitas. Jis dar nėra pasiruošęs, bet išnaudosime jo savybes. Adamas parodė, kad gali būti ramstis gynyboje ir tai šiandien puikiai buvo matoma.

– Ar ši pergalė gali būti svarbiu lūžiu „Lietuvos ryto“ ekipai?

– Man buvo svarbiausia, kad komanda patikėtų. Krepšinis susideda iš detalių ir mes tai šlifuojame. Mums trūksta laiko, taktinio ir fizinio pasirengimo. Psichologinė duobė buvo jaučiama, o šita pergalė duoda tikėjimo, kad mes galime žaisti ir gali kautis taip pat gerai kaip „Žalgiris“.

– Antanas Kavaliauskas buvo paskirtas grumtis su Pauliumi Jankūnu. Ar galima sakyti, kad šis jūsų žingsnis pasiteisino?

– Pasiteisino vien dėl to, kad mes laimėjome. Daugiau nesigilinkime. Rezultatu esame patenkinti.

Š. Jasikevičius: negalime kaltinti nuovargio

„Reikia pasveikinti „Lietuvos rytą“ su pelnyta pergale. Kaip ir daugelyje rungtynių, taip ir šįkart, pradėjome mieguistai, su per mažai noro ir per mažai kontaktinio žaidimo. Noro gal yra, bet kitu aspektu esame toli tokio lygio, kurį demonstruosime ateityje. Kol kas tuo atsiliekame nuo „Lietuvos ryto“, – teigė „Žalgirio“ vyr. treneris.

Paklaustas, ar pagrindine pralaimėjimo priežastimi galima laikyti nuovargį, Š.Jasikevičius buvo kategoriškas.

„Negalima. Komanda turėjo laiko pailsėti, o vakar turėjome neblogą treniruotę. Turiu savo komandoje daug rinktinės žaidėjų, vasarą jie žaidžia daug rungtynių su mažomis pertraukomis, taip kad tikrai ne“, – kalbėjo „Žalgirio“ varininkas.

„Lietuvos ryto“ ekipa turėjo vieną ryškų privalumą šiose rungtynėse – aukštesnę priekinę liniją. Ar tai tapo rimta kliūtimi žalgiriečiams? „Patys matėte. Kažkiek taip, bet turime ir savo kozirių, kad žaistume geriau“, – tikras buvo Š.Jasikevičius.