„Lietuvos rytas“ lengvai įveikė „Šiaulius“

2015 04 21 20:29
Edvardo Blaževičiaus (Fotodiena/lkl.lt) nuotrauka

BEKO-LKL čempionate lengvą pergalę iškovojo „Lietuvos ryto“ (35-4) krepšininkai. Vilniečiai išvykoje 108:85 (31:21, 26:17, 29:22, 22:25) nugalėjo „Šiaulių“ (17-22) ekipą.

Rungtynes dviem tritaškiais atidarė Gediminas Orelikas (2:6). Šeštąją rungtynių minutę aikštės šeimininkai surengė spurtą 7:0 ir išsiveržė į priekį (11:9). Tačiau tada iniciatyvą perėmė „Lietuvos rytas“ taip įgydamas 7 taškų pranašumą (11:18). Po Mindaugo Lukauskio dvitaškio skirtumas pirmą kartą tapo dviženklis (15:25). Nors likus minutei iki kėlinio pabaigos „Šiauliai“ sumažino deficitą iki 7 taškų, tačiau kėlinį sėkmingiau užbaigę svečiai išsaugojo dviženklę persvarą – 21:31.

Antrąjį ketvirtį komados pradėjo keisdamosis taškais ir prabėgus penkioms minutėms ekipas skyrė 11 taškų (31:42). Per likusią pusę kėlinio „Šiauliai“ pelnė vos 7 taškus, kai tuo tarpu „Lietuvos rytas“ atsakė net 15. Šis skirtumas leido vilniečiams prieš ilgąją pertrauką susikrauti 19 taškų pranašumą – 38:57.

Prabėgus penkioms minutėms „Lietuvos rytas“ sugebėjo dar labiau nutolti (46:69). Likus kiek daugiau nei dviems minutėms iki ketvirčio pabaigos skirtumas išaugo net iki 28 taškų (51:79). Prieš ketvirtąjį kėlinį „Šiauliai“ turėjo 26 taškų deficitą – 60:86.

„Šiauliai“ kėlinį pradėjo spurtu 9:2 ir sugebėjo šiek tiek priartėti (69:88). Šimtąjį tašką „Lietuvos rytui“ tolimu metimu pelnė Billy Baronas (80:102), o vilniečiai šventė lengvą pergalę – 85:108.

Šiauliai“: J. Jucikas 22, R. Giedraitis 20, M. Kumpys 14, K. Babkauskas, E. Mološčiakas ir A. Sajavičius po 6, R. Alijevas 5, R. Olanderis 4, J. Allenas (10 atk. kam.) 2.

Lietuvos rytas“: A. Kavaliauskas 15, M. Gecevičius ir G. Orelikas po 14, B. Baronas 13, A. Juškevičius 12, A. Valeika ir Ž. Janavičius po 8, T. Leslie, S. Jasaitis ir K. Lavrinovičius po 6.