„Lietuvos rytas“ LKL čempionate patyrė antrąją nesėkmę

2014 11 15 18:45
bc.lrytas.lt nuotrauka

Vilniaus „Lietuvos rytui“ nepavyko pratęsti pergalių serijos Lietuvos krepšinio lygoje (LKL). Virginijaus Šeškaus auklėtiniai savo aikštėje 85:87 (15:15, 23:22, 25:20, 22:30) turėjo pripažinti Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ krepšininkų pranašumą.

Rungtynių pradžioje komandos dažniau klydo nei rinko taškus. Pusantros minutės taškų tylą nutraukė efektingai kamuolį ore pagavęs A.Kavaliauskas (2:0).Pasvaliečiai pirmuosius taškus pelnė po pustrečios minutės (2:2). Vilniečiams taškus rinko tik A.Kavaliauskas. Prie jo prisijungė T.Leslie (6:2).

Puolime įsibėgėję pasvaliečiai lygino rezultatą (6:6). A.Juškevičiaus dvitaškis sostinės klubui vėl suteikė trapią persvarą (8:6). G.Sirutavičiaus tritaškis pirmą kartą išvedė „Pieno žvaigždes“ į priekį 11:8. Pirmojo kėlinio pabaigą vainikavo M.Lukauskio tritaškis beveik su sirena. Pirmasis susitikimo ketvirtis baigėsi taikiu rezultatu – 15:15.

Antrojo ketvirčio pradžioje B.Baronas atliko puikų perdavimą P.Dambrauskui, o kitoje atakoje į svečių krepšį įskraidino tritaškį – 19:15. Tačiau šeimininkų krepšį pervėręs A.Viskonto tritaškis sugrąžino „Pieno žvaigždėms“ minimalią persvarą – 20:19.

Komandos susitelkė gynyboje. Vilniečiai pirmavo 21:20. Nerezultatyvią rungtynių atkarpą pagyvino M.Lukauskio, E.Kairio ir A.Viskonto tritaškiai. Po dviejų paskutiniųjų „Pieno žvaigždės“ vėl atsidūrė priekyje – 27:26. Pirmieji M.Gecevičiaus taškai ir G.Oreliko tritaškis privertė M.Šernių prašyti minutės pertraukėlės – 31:27. Ji davė vaisių.

Pasvalio ekipa žaibiškai išlygino rezultatą (31:31). A.Valeikos dėjimas sugrąžino sostinės komandai 2 taškų persvarą (33:31). „Pieno žvaigždės“ įsibėgėjo. G.Sirutavičiaus tritaškis ir A.Oriakhi baudų metimai Pasvalio komandai suteikė 4 taškų persvarą, bet G.Oreliko tritaškis ir A.Juškevičiaus lengvi taškai prieš pat pertrauką išvedė „Lietuvos rytą“ minimaliu skirtumu – 38:37.

Trečiasis kėlinys startavo pasvaliečių puolėjo L.Kisieliaus tritaškiu (40:38). A.Kavaliauskas ir M.Lukauskis sugrąžino šeimininkams pranašumą – 42:40. A.Kavaliausko ir A.Juškevičiaus dvitaškiai M.Šerniui signalizavo svečių minutės pertraukėlę – 46:42. Pirmuosius taškus pelnė į aikštę po traumos grįžęs M.Moseris. Netrukus energingai rungtyniavęs M.Moseris tritaškiu padidino skirtumą iki 7 taškų – 53:46.

Kaip staigiai pranašumas išaugo, taip greitai ir ištirpo. Po K.La Monte‘o baudų metimų „Pieno žvaigždės“ priartėjo 52:53. Netrukus tas pats K.La Monte'as pasiaukojančiu reidu persvėrė rezultatą svečių naudai - 54:53. Kėlinio pabaiga priklausė amerikiečiams. B.Barono tritaškis vėl išvedė „Lietuvos rytą“ į priekį – 56:54, o T.Leslie pridūrė 7 taškus iš eilės. Prieš ketvirtąjį kėlinį vilniečiai buvo priekyje 63:57.

„Lietuvos rytas“ ketvirtojo kėlinio pradžioje nusprendė sudėlioti taškus ant „i“. G.Oreliko tritaškis didino persvarą iki 9 taškų – 71:62. P.Dambrauskas dvitaškiu pranašumą pirmą kartą padidino iki 10 taškų – 75:65. „Lietuvos rytui“ nepavyko atitrūkti. Pasvaliečiai vėl artinosi, o A.Viskontas tolimu metimu sukarpė šeimininkų persvarą iki 4 taškų – 73:77.

G.Sirutavičius tritaškiu išlygino rezultatą ir užkūrė pirtį patiems „Lietuvos ryto“ arenos šeimininkams (78:78). Pasvaliečiai apsigynė savoje aikštės pusėje, komandos apsikeitė taikliais E.Kairio ir M.Lukauskio dvitaškiais (80:80). Prieš pat paskutinę minutę A.Oriakhi persvėrė rezultatą „Pieno žvaigždžių“ naudai – 82:80. M.Gecevičiaus tritaškis likus 43 sek. net nelietė lanko. Likus 30 sek. A.Viskontas didino skirtumą iki 4 taškų.

Likus 15,6 sek. M.Lukauskis po krepšiu išprovokavo pasvaliečių pražangą. Panevėžietis sumetė abi baudas (82:84). 14,1 sek. G.Sirutavičius sumetė abi baudos metimus ir vilniečius įstūmė į kritinę situaciją (86:82). B.Baronas likus 11,6 sek. tritaškiu sumažino atsilikimą iki taško (85:86). Pasvaliečiai likus 10,6 sek. stojo prie baudų metimo linijos. G.Sirutavičiaus nervai neatlaikė. Jis prametė pirmąją baudą (87:85). M.Lukauskis galėjo išplėšti pergalę, bet jo tritaškis likus 3 sek. skriejo pro šalį.