"Lietuvos rytas" LKL pirmenybėse pratęsė pergalių seriją

2013 10 10 20:52
Vilniaus "Lietuvos ryto" klubo nuotrauka

Dariaus Songailos debiutas Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandoje pažymėtas pergale. Dirko Bauermanno auklėtiniai savų žiūrovų akivaizdoje 98:76 (23:18, 27:16, 23:22, 25:20) sutriuškino Kauno „LSU-Atletą“ ir iškovojo trečiąją pergalę Lietuvos krepšinio lygoje (LKL).

„Lietuvos rytui“ šiame mače nepadėjo Renaldas Seibutis, kuriam trenerių štabas nusprendė skirti poilsio, bei vienerioms rungtynėms diskvalifikuotas Dovydas Redikas.

Rungtynių pradžioje sėkmingai veikė M.Gecevičiaus ir T.Lydekos tandemas, kurio dėka „Lietuvos rytas“ išsiveržė į priekį 6:2. Svečiai nepasimetė ir po Šarūno Vingelio bei Vidmanto Sragauskio metimų „LSU-Atletas“ persvėrė rezultatą (10:7). Aikštės šeimininkai netrukus susigrąžino pranašumą, tačiau apčiuopiamos persvaros įgyti nepavyko. Po pirmųjų dešimties minučių „Lietuvos rytas“ pirmavo 23:18.

Antrajame kėlinyje vilniečiai po truputį didino rungtynių tempą tuo pačiu didindami ir atotrūkį. Sėkmingai nuo atsarginių žaidėjų suolelio pakilo Stevanas Jelovacas, pelnęs 5 taškus paeiliui (32:24). Po E.Bendžiaus dvitaškio „Lietuvos rytas“ pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą, o vėliau jis tik augo (43:26). Prasidėjus priešpaskutinei ketvirčio minutei pirmuosius taškus vilkint „Lietuvos ryto“ marškinėlius pelnė D.Songaila. Įpusėjus mačui sostinės klubas buvo priekyje 50:34.

Po didžiosios pertraukos svečiai iš Kauno vilniečius užklupo nepasiruošusius – jie laimėjo 2 minučių atkarpą 7:0 ir priartėjo (50:41), tačiau D.Bauermanno auklėtiniai į tai atsakė tuo pačiu ir po Omaro Cooko tritaškio turėjo tokią pačią persvarą kaip ir po dviejų kėlinių (57:41). Vėliau tuo pačiu pasižymėjo G.Orelikas, o netrukus O.Cookas sukėlė visus arenoje susirinkusius sirgalius – amerikietis juos pradžiugino dėjimu. „Lietuvos rytas“ rungtyniavo užtikrintai ir D.Songailai pelnius 4-ąjį savo tašką komandas skyrė 20 taškų (73:53). „LSU-Atletui“ pavyko ketvirčio pabaigoje sušvelninti atsilikimą, tačiau sostinės krepšininkų pranašumas buvo neabejotinas – 73:56.

Paskutinėje rungtynių atkarpoje kauniečiai taiklių tritaškių pagalba buvo ženkliai priartėję (66:78), tačiau į aikštę sugrįžus pagrindiniam atakų organizatoriui O.Cookui situacija stabilizavosi – „Lietuvos rytas“ ėmė rinkti taškus ir skirtumas tapo solidus (94:69). Vilniečių klaidomis pasinaudoję svečiai sugebėjo papildyti taškų kraitį, tačiau jų deficitas išliko triuškinantis. Sostinės krepšininkai šventė įtikinamą pergalę 98:76.

„Lietuvos rytas“: J.Palaciosas (7/10 dvitaškiai) 16, M.Gecevičius 13, S.Jelovacas 12, S.Babrauskas (7 atk. kam.) ir A.Glyniadakis (5/6 dvitaškiai, 6 atk. kam.) po 10, M.Tepičius (5 rez. perd.) 9, T.Lydeka 8, G.Orelikas (2/2 tritaškiai) ir O.Cookas (6 rez. perd.) po 6, E.Bendžius ir D.Songaila po 4, P.Dambrauskas taškų nepelnė.

„LSU-Atletas“: V.Sragauskis (5/5 dvitaškiai, 4/8 tritaškiai) 26, K.Babkauskas 15, Š.Vingelis 10, E.Alunderis ir Ž.Zkučas po 7.