„Lietuvos rytas“ namuose nepaliko vilčių „Juventus“ krepšininkams

2014 04 12 19:55
bc.lrytas.lt nuotrauka

Lengvą pergalę Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse iškovojo absoliutus pirmenybių lyderis Vilniaus „Lietuvos rytas“, kuris savų žiūrovų akivaizdoje 115:83 (28:27, 28:18, 21:20, 38:18) sutriuškino Utenos „Juventus“ krepšininkus.

Vilniečiai rungtynes pradėjo tokiu startiniu penketu: Omaras Cookas, Martynas Gecevičius, Steponas Babrauskas, Darius Songaila ir Juanas Palaciosas.

Susitikimui nebuvo registruotas „Lietuvos ryto“ gynėjas Renaldas Seibutis. Sostinės komanda atsižvelgė į Palangos atstovų prašymą leisti garsiausiam šio miesto krepšininkui dalyvauti naujos arenos atidaryme.

Rungtynes dvitaškiu su pražanga pradėjo S.Babrauskas, vėliau po taiklų metimą pridėjo M.Gecevičius bei D.Songaila (7:4). „Lietuvos rytui“ pabėgti į priekį nepavyko, varžovai sėkmingai rengė atakas (16:12). Patikimai rungtyniavo nuo suolo pakilęs Gediminas Orelikas – po šeštojo jo taško Vilniaus komanda pirmavo 21:17. Abi ekipos didesnį dėmesį skyrė puolimui nei gynybai – kėlinio pabaigoje po Edgaro Stanionio „Juventus“ išsiveržė į priekį (27:25), tačiau dvitaškį su pražanga paskutinėmis sekundėmis įmetęs Antanas Kavaliauskas sugrąžino „Lietuvos rytui“ persvarą – 28:27.

Dviem tolimais šūviais antrąjį ketvirtį pradėję vilniečiai įgijo didžiausią pranašumą (34:27). Kantriai rungtyniavę svečiai pasivijo aikštės šeimininkus, tačiau D.Adomaičio paprašyta minutės pertraukėlė „Lietuvos ryto“ krepšininkams suteikė dar vieną impulsą – J.Palacioso dėjimo inicijuotas spurtas 7:0 leido sostinės klubui atitrūkti (43:34), o po 4 iš eilės M.Gecevičiaus taškų „Lietuvos rytas“ jau pirmavo dviženkliu skirtumu (47:36). Tvirtai mačo eigą kontroliavę vilniečiai į didžiąją pertrauką išėjo pirmaudami 56:45.

Trečiajame kėlinyje „Lietuvos rytas“ neprisileido varžovų arčiau ir įtikinamai pirmavo (67:52). Vos tik pajutę varžovų mėginimus artėti, D.Adomaitis paprašė minutės pertraukėlės, po kurios sustatė viską į savo vietas (74:60). Po trijų kėlinių vilniečiai pirmavo 77:65.

Paskutiniame kėlinyje „Lietuvos rytas“ vis labiau didino tempą – po spurto 14:3 sostinės krepšininkai susikrovė triuškinantį pranašumą (91:68). Matydamas, jog rungtynių baigtis jau aiški, D.Adomaitis leido pasireikšti ir jaunajam Edvinui Šeškui. Po dar vienos sėkmingos atkarpos 100-ąjį komandos tašką pelnė S.Babrauskas, kuris netrukus dėjimu sudrebino krepšį (102:77). Mačo pabaigoje „Lietuvos rytas“ varžovus užmėtė tritaškiais, o paskutinės atakos metu po krepšiu prasiveržęs E.Šeškus pataikė dvitaškį ir dar pridėjo baudos metimą, taip pradžiugindamas arenoje susirinkusius aistruolius. Galutinis rungtynių rezultatas – 115:83.

„Lietuvos rytas“: Martynas Gecevičius (5 atk. kam., 4 rez. perd.) 21, Steponas Babrauskas (4/6 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai, 5/5 baudų metimai) 19, Juanas Palaciosas (8/10 dvitaškiai, 5 atk. kam.) 17, Gediminas Orelikas (8 atk. kam.) ir Darius Songaila (5/8 dvitaškiai) po 10, Omaras Cookas (11 rez. perd.) 9, Eimantas Bendžius 8.

„Juventus“: Jeremy Hazellis (4/7 dvitaškiai) 21, Nikita Barinovas ir Averonas Matthewsas (7/10 dvitaškiai, 9 atk. kam.) po 16, Aidas Viskontas 11, Saulius Kulvietis 9.