„Lietuvos rytas“ neišlaikė egzamino Belgrade

2013 11 16 6:05

Po pirmojo Eurolygos rato Vilniaus „Lietuvos ryto“ (1-4) komanda liko D grupės dugne – paskutinėje šeštojoje vietoje.

Serbijos sostinėje Belgrade vykusiose rungtynėse LKL vicečempionai priešinosi tris kėlinius, tačiau per lemiamą ketvirtį 77:88 (16:19, 24:23, 16:20, 21:26) neprilygo D grupėje laipteliu aukščiau žengiančiai – „Crvena Zvezda“ (2-3) ekipai.

Dirko Bauermanno treniruojamiems vilniečiams pavyko įveikti tik Atėnų „Panathinaikos“ klubą, su kuriuo išvykoje bus žaidžiamas pirmasis antrojo rato mačas.

Vilniaus ekipai nepavyko iškovoti pergalės nepaisant 25 rezultatyvių perdavimų ir 11 tritaškių iš 26 (42,3 proc.). „Crvena Zvezda“ žaidėjai pataikė vos 2 tritaškius iš 13 (15,4 proc.).

Dvikovos pradžioje triukšmingos „Pionir“ arenos šeimininkai nutolo 16:9, bet „Lietuvos rytas“ sustabdė pirmąjį serbų bandymą pabėgti į priekį ir antrajame kėlinyje persvėrė rezultatą – 28:27.

Trečiajame ketvirtyje Belgrado krepšininkai susikrovė šešių taškų pranašumą – 62:56 ir 33-ąją minutę įgijo dviženklę persvarą – 70:59. Didžiausias „Lietuvos ryto“ deficitas siekė penkiolika taškų – 64:79.

„Lietuvos ryto“ vidurio puolėjai Andreas Glyniadakis ir Tautvydas Lydeka kartu surinko 1 tašką, kai varžovų centrai Bobanas Marjanovičius ir Raško Katičius įmetė 24 taškus.

Svečius bandė gelbėti vidurio puolėjo pozicijoje rungtyniavęs sunkusis krašto puolėjas Juanas Palaciosas, tačiau 18 cm žemesnis krepšininkas ne visada apsigindavo prieš serbų milžiną po krepšiu.

Kol kas tai buvo geriausios rungtynės „Lietuvos ryto“ serbui Stevanui Jelovacui, pelniusiam 11 taškų ir atkovojusiam 4 kamuolius. Prieš tai puolėjas vidutiniškai rinkdavo po 4,7 taško.

Tuo tarpu Dariui Songailai tai prasčiausias susitikimas šį sezoną. Puolėjas per 12 minučių pelnė 4 taškus (2/7 dvit.) ir surinko -1 naudingumo balą.

„Lietuvos rytas“: Martynas Gecevičius (5/8 trit.) ir Renaldas Seibutis po 17, Juanas Palaciosas 13, Stevanas Jelovacas 11... Omaras Cookas 4 (10 rez. perd.).

„Crvena Zvezda“: Jaka Blažičius 16, Blake‘as Schilbas 14, Bobanas Marjanovičius, DeMarcusas Nelsonas ir Raško Katičius po 12.

Iš Belgrado „Lietuvos ryto“ žaidėjai skris į Ukrainą, kur žais VTB Vieningosios lygos rungtynes su „Donetsk“ komanda.