„Lietuvos rytas“ nepaliko vilčių „Lietkabeliui“

2014 11 30 20:05
bc.lrytas.lt nuotrauka

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai pasinaudojo galimybe užkopti į pirmąją vietą Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pirmenybėse, kai sekmadienį 90:61 nugalėjo Panevėžio „Lietkabelį“.

Vilniečiai šovė į priekį 6:0, kai A.Kavaliauskas, G.Orelikas ir A.Juškevičius rezultatyviai pabaigė atakas. „Lietkabelio“ treneris G.Kadžiulis priverstas prašyti minutės pertraukėlės jau antrą minutę, panevėžiečiams suklydus tris kartus iš eilės. „Lietuvos rytas“ padidino pranašumą (10:0), o „Lietkabelio“ taškų sąskaitą atidarė labiausiai patyręs komandos žaidėjas D.Šalenga. Jo metimais svečiai sumažino skirtumą 15:9.

Artūras Valeika kovingai įsitraukė į rungtynes ir pavertė šeimininkų persvarą dviženkle (23:11).

„Lietkabelio“ vienas lyderių V.Čižauskas LKL pirmenybėse renka po 14,4 taško, bet Vilniuje jis pirmuosius taškus pelnė tik įpusėjus antram kėliniui. Vilniaus komandos gretose įsisiautėjo Travisas Leslie. Amerikietis per kėlinį įmetė 8 taškus, o šeimininkų pranašumas šoktelėjo iki 20 taškų (43:23). Įpusėjus rungtynėms „Lietuvos ryto“ rankose buvo triuškinantis pranašumas - 48:25.

Panevėžio ekipos treneris G.Kadžiulis pyksta, bet nieko padaryti negali - A.Kavaliausko, M.Gecevičiaus metimais vilniečiai dar labiau padidino pranašumą. Persvara perkopė 30 taškų. A.Kavaliauskas pataikė visus 6 metimus, o vilniečių dvitaškių pataikymas siekia net 76 proc. Po krepšiu kovoje dėl kamuolių šeimininkų dominavimas irgi ryškus: 28:12. Įpusėjus kėliniui įspūdingu bloku blykstelėjo M.Lukauskis. Iš Panevėžio kilęs krepšininkas sustabdė į greitą ataką pabėgusį „Lietkabelio“ legionierių Noah Jamesą Dahlmaną. Likus žaisti 10 minučių V.Šeškaus auklėtinių persvara nekėlė abejonių - 72:45.

Ketvirtajame kėlinyje rungtynių baigtis nulemta, tad laiko parungtyniauti šįsyk gavo ir rečiau žaidžiantys krepšininkai. Jauniausias „Lietuvos ryto“ žaidėjas Edvinas Šeškus irgi išnaudojo savo minutes ir pelnė 7 taškus. Finalinė sirena skelbė įtikinamą „Lietuvos ryto“ pergalę 90:61, po kurios vilniečiai pakilo į pirmąją LKL turnyrinės lentelės vietą.

„Lietuvos rytas“: Gediminas Orelikas (10 atk. kam.) 16, Travisas Leslie 14, Antanas Kavaliauskas (6/6 dvitaškiai) 12, Artūras Valeika (5/5 dvitaškiai) 11, Mike'as Moseris (7 atk. kam.) 8, Edvinas Šeškus (5 atk. kam.) 7, Adas Juškevičius ir Martynas Gecevičius po 6, Paulius Dambrauskas 5, Billy Baronas 3, Mindaudas Lukauskis 2, Kirilas Natiažko aikštėje nepasirodė.

„Lietkabelis“: Dainius Šalenga 15, Ivanas Nelyubovas 10, Noah Dahlmanas ir Žygimantas Jonušas po 8.