„Lietuvos rytas“ nepaliko vilčių „Žalgiriui“

2015 03 08 18:06
Romo Jurgaičio (LŽ) nuotrauka

Po eilinio taiklaus „Lietuvos ryto“ metimo Martynas Gecevičius atsisuko ir nusišypsojo. Vilniečiai pataikė beveik viską, ką metė. Galinga „Lietuvos ryto“ puolimo mašina LKL čempionate pervažiavo Kauno „Žalgirį“ net 93:66 (27:17, 25:8, 25:20, 16:21).

Rungtynės prasidėjo įžeidžiančiomis sirgalių skanduotėmis ir nerezultatyviu žaidimu. Žalgiriečiai pirmavo 2:0. „Lietuvos ryto" taškų sąskaitą atidarė Ž.Janavičius (2:4). Kai vienoje aikštės pusėje iniciatyvos ėmėsi R.Javtokas, „Žalgirio“ baudos aikštelėje šeimininkavo Ž.Janavičius. Kauniečiai pirmavo 8:4.

M.Nicola nuo suolo pakėlė T.Leslie. A.Kavaliauskas ir M.Lukauskis dvitaškiais išlygino rezultatą (10:10). Minutės pertraukėlė nepadėjo „Žalgiriui“. „Lietuvos rytas“ įsibėgėjo, vogė kamuolius vieną po kito ir išsiveržė į priekį 14:10. Komandos žaidė vis rezultatyviau. Iniciatyva priklausė Vilniaus komandai – 21:15.

Kėlinio pabaigoje pasipylė taiklios „Lietuvos ryto“ atakos. G.Orelikas pataikė iš toli, M.Lukauskis pridėjo dvitaškį ir šeimininkai įgijo dviženklį pranašumą – 26:15. Po pirmojo kėlinio „Lietuvos rytas“ buvo priekyje 27:17.

Antrasis kėlinys prasidėjo T.Leslie tritaškiu ir dviem taikliais A.Kavaliausko baudų metimais 32:17. „Žalgiris“ strigo „Lietuvos ryto“ gynyboje. Tiesa, po S.Venės tritaškio M.Nicola bandė pristabdyti žalgiriečius minutės pertraukėle – pirmavo vilniečiai 35:22. „Lietuvos rytas“ į žalgiriečių krepšį įsūdė jau 6-ąjį tritaškį iš 8 ir vilniečiai nutolo labai grėsmingu skirtumu – 41:22.

M.Lukauskis greitoje atakoje pelnė du taškus, o po dar vieno M.Gecevičiaus tritaškio per „Lietuvos ryto“ areną nuvilnijo didžiulė emocijų banga – 48:22. Kėlinį „Lietuvos rytas“ užbaigė fantastišku M.Gecevičiaus dvitaškiu baigiantis atakai skirtam laikui. „Lietuvos rytas“ po dviejų kėlinių pirmavo triuškinančiu skirtumu 52:25.

Po pertraukos į M.Lukauskio dvitaškį „Žalgiris“ atsakė L.Lekavičiaus tritaškiu – 54:28. „Žalgiris“ suklydo jau 18-ąjį kartą, o „Lietuvos rytas“ didino skirtumą 56:28. „Lietuvos rytas" toliau negailestingai tiksliais metimais plėšė „Žalgirio“ krepšio tinklelį. Kauniečiai neišsilaisvino iš Vilniaus klubo gynybos pančių – 62:35.

„Žalgirio“ problemoms galo nesimatė. „Lietuvos rytas" traiškė žalgiriečius 70:37. „Vilniečiai! Vilniečiai!“ – skandavo šeimininkų sirgaliai. Prieš pat ketvirtąjį kėlinį „Žalgiris“ buvo priblokštas 77:45.

„Lietuvos rytas" tvirtai laikė triuškinantį pranašumą savo rankose – 81:50. Situacija aikštėje nesikeitė. „Lietuvos rytas“ užtikrintai pirmavo 85:53. „Lietuvos rytas“ iškovojo triuškinančią pergalę 93:66.