„Lietuvos rytas“ neturėjo vargo su „Prienais“

2015 02 08 18:43
bc.lrytas.lt nuotrauka

BEKO-LKL čempionate lengvą pergalę iškovojo „Lietuvos ryto“ (20-4) krepšininkai. Vilniečiai išvykoje 84:59 (28:16, 21:14, 14:18, 21:11) nugalėjo „Prienų“ (6-19) ekipą.

Rungtynių pradžioje „Lietuvos ryto“ krepšininkų surengtas spurtas 9:2 leido atitolti (11:4). Abi komandos keitėsi taikliais tritaškiais ir prabėgus pusei kėlinio komandas skyrė tie patys 7 taškai (17:10). Sėkminga svečių atkarpa 7:2 dar labiau padidino turėtą persvarą (24:12). Po pirmojo ketvirčio svečiai iš Vilniaus turėjo 12 taškų pranašumą – 28:16.

Antrąjį kėlinį taikliu metimu pradėjo Gediminas Orelikas, tačiau jau kitoje aikštelės pusėje Domantas Šeškus pataikė tritaškį su pražangą, realizavo baudos metimą ir sumažino šeimininkų atsilikimą (30:22). Kėliniui įpusėjus „Prienai“ turėjo 11 taškų deficitą (37:26). Kšištofo Lavrinovičiaus bei Žygimanto Janavičiaus taškai dar labiau padidino „Lietuvos ryto“ pranašumą (46:28). P.Vaitiekūnas pataikė dvitaškį, jam tolimu metimu atsakė M.Gecevičius ir po dviejų kėlinių vilniečiai pirmavo 49:30.

Trečiąjį ketvirtį dviem taikliais metimais pradėjo Dominykas Milka (49:34). Abi ekipos keitėsi rezultatyviomis atakomis ir prabėgus pusei kėlinio komandas skyrė 14 taškų (57:43). „Lietuvos ryto“ spurtas 6:0 leido dar labiau nutolti (63:43). Atsigavusiems prieniškiams bendromis jėgomis pavyko šiek tiek sušvelninti atsilikimą ir po trijų kėlinių švieslentėje degė rezultatas – 63:48.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Billy Baronas ir K.Lavrinovičius padidino svečių pranašumą iki 20 taškų (68:48). Šeimininkams pavyko šiek tiek priartėti, tačiau ilgai tuo pasidžiaugti jie negalėjo ir „Lietuvos ryto“ krepšininkai susigrąžino turėtą persvarą (52:72). Vilniečių spurtas 7:2 dar labiau padidino „Prienų“ deficitą (54:79). Abi ekipos apsikeitė taikliais metimais ir „Lietuvos rytas“ laimėjo rungtynes rezultatu 84:59.

„Prienai“: D.Milka 16 (7 atk. kam.), M.Linkevičius (13 atk. kam.) ir P.Vaitiekūnas po 10, D.Šeškus 9.

„Lietuvos rytas“: G.Orelikas (6 atk. kam.) ir M.Lukauskis po 13, K.Lavrinovičius ir M.Gecevičius po 12, A.Valeika 11, Ž.Janavičius 9.