„Lietuvos rytas“ nugalėjo „Chimki“ ir iškovojo V.Garasto taurę

2015 09 27 17:54
bc.lrytas.lt nuotrauka

Sekmadienį „Lietuvos ryto“ krepšininkai lemiamose rungtynėse Klaipėdoje 85:84 (16:25, 25:19, 29:20, 15:20) nugalėjo Maskvos srities „Chimki“ ir iškovojo Vlado Garasto taurę.

Susitikimo pradžioje rusai šovė į priekį - 2:10. Vilniečių klaidomis pasinaudoję „Chimki“ žaidėjai toliau krovėsi pranašumą.

„Lietuvos ryto“ sausrą puolime nutraukė A.Kavaliauskas, netrukus rezultatyviais išpuoliais pasižymėjo A.Gudaitis ir A.Juškevičius.

„Chimki“ toliau išlaikė pranašumą - 16:25 (10 min.).

Antrąjį ketvirtį Lietuvos sostinės komanda pradėjo itin sėkmingai - R.Giedraičio ir K.Lavrinovičiaus taškai leido priartėti iki dviejų taškų (23:25).

„Lietuvos rytas“ toliau spaudė varžovus ir tai davė rezultatą.

J.Jucikas pelnė dvitaškį su pražangą, R.Giedraitis tapo skausmu „Chimki“ gynybai ir perėmęs kamuolį persvėrė rezultatą (35:33, 15 min.).

A.Gudaitis pasižymėjo taškais (41:40), tačiau ketvirčio pabaigoje „Chimki“ įžaidėjas T.Rice'as sugrąžino pranašumą R.Kurtinaičio auklėtiniams (41:44).

Trečiasis kėlinys prasidėjo šešiais iš eilės D.Gailiaus taškais (47:47).

N.Laprovittola smeigė tritaškį, netrukus argentinietis puikiai perdavė kamuolį G.Orelikui - 58:54 (27 min.). Maskvos srities klubas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės.

Rusai padarė išvadas ir laimėjo atkarpą 1:9 (59:63). Sužibėjęs G.Orelikas sugrąžino persvarą vilniečiams, taškais pasižymėjo ir A.Gudaitis (70:64, 30 min.).

Puikiai besigynę „Lietuvos ryto“ krepšininkai įgijo rekordinę persvarą (75:64). „Chimki“ lyderis T.Rice'as pradėjo rinkti taškus ir skirtumas pradėjo tirpti (80:76, 36 min.).

38-tąją minutę rezultatas tapo lygus (82:82). Maskvos srities ekipai pavyko pelnyti taškus iš po krepšio, tačiau N.Laprovittolos ir A.Kavaliausko duetas privertė varžovus pažeisti taisykles.

Deja, abu vidurio puolėjo baudos metimai skriejo pro šalį. „Chimki“ taip pat atsakė nerezultatyvia ataka. Tiksint paskutinėms sekundėms A.Juškevičius pataikė tritaškį ir persvėrė rezultatą (85:84).

R.Kurtinaitis paprašė minutės pertraukėlės, bet pasitarimas naudos nedavė - per likusias 3 sekundes T.Rice'ui nepavyko pelnyti taškų ir V.Garasto taurė atiteko „Lietuvos ryto“ komandai.

Naudingiausiu turnyro žaidėju buvo pripažintas vilniečių įžaidėjas N.Laprovittola.

Pasiruošimo sezonui metu sostinės ekipa laimėjo visas aštuonerias rungtynes.

„Lietuvos rytas“: A.Juškevičius 19 (5/8 tritaškių), A.Gudaitis ir G.Orelikas po 11, R.Giedraitis, N.Laprovittola (5 rez. perd.) ir D.Gailius po 9, J.Jucikas ir K.Lavrinovičius po 5, A.Kavaliauskas 3, M.Lukauskis (5 perimt. kam.) ir M.Runkauskas po 2, Ž.Janavičius nežaidė.

„Chimki“: T.Rice'as 27, M.Todorovičius 16, J.Augustine'as 11, A.Švedas 9 (6 rez. perd.).