„Lietuvos rytas“ nukenksmino „Šiaulius“ tuo pačiu ginklu

2015 05 03 18:59
bc.lrytas.lt nuotrauka

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai priartėjo prie BEKO-LKL pusfinalio. Vilniečiai išvykoje 107:96 (27:26, 25:23, 31:18, 24:29) pranoko „Šiaulių“ komandą ir ketvirtfinalio serijoje iki trijų pergalių pirmauja 2:0.

Rezultatyvumas. „Lietuvos rytas“ tapo rezultatyviausia BEKO-LKL atkrintamųjų varžybų komanda. Nė viena ekipa ketvirtfinalyje nebuvo pasiekusi net šimto taškų ribos.

Vilniečiams ją peržengti leido puikus tritaškių taiklumas (15/25 – 60 proc.). Be to, tikslą pasiekė net 71 proc. dvitaškių (24/34).

Lyderiai. „Lietuvos ryto“ ir „Šiaulių“ komandose rezultatyviausiųjų statistikos kategorijose buvo panašios pavardės, kaip ir pirmajame mače. „Lietuvos rytui“ M.Lukauskis pelnė 19, G.Orelikas – 18 taškų.

„Šiaulių“ ekipoje R.Giedraitis ir J.Jucikas surinko atitinkamai 21 ir 16 taškų.

Tiesa, tarp lyderių įsiterpė du nauji veidai. „Šiauliams“ 23 taškus pelnė ir 4 rezultatyvius atliko įžaidėjas R.Alijevas.

Tuo tarpu „Lietuvos ryto“ gretose epizodiškai pirmajame susitikime žaidęs S.Jasaitis įmetė 15 taškų (3/4 dvit., 3/4 trit.) per 17 minučių.

Jis daugiausia prisidėjo prie to, kad „Lietuvos rytas“ atrėmė šiauliečių bandymus atkurti intrigą rungtynių pabaigoje.

Nugalėtojų gretose M.Gecevičius (5 rez. perd.) pridėjo 14, Ž.Janavičius (6 rez. perd.) – 10, A.Valeika – 8 taškus.

Pralaimėjusiųjų ekipoje lyderiams geriausiai talkino V.Šulskis ir K.Bapkauskas (po 9 tšk.).

Lūžis. Kaip ir Vilniuje, taip ir Šiauliuose „Lietuvos rytas“ šiauliečių pasipriešinimą palaužė po ilgosios pertraukos. Rungtynių baigtį vėl nulėmė užtikrinta „Lietuvos ryto“ persvara trečiajame kėlinyje, kurį šį kartą laimėjo 31:18. Šiauliuose sostinės klubas prieš ketvirtąjį kėlinį buvo atitrūkęs saugiu skirtumu 83:67. Vilniuje „Lietuvos rytas“ trečiąjį kėlinį laimėjo 29:11, o vėliau varžovų arčiau nebeprisileido.

Šturmas. Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Lietuvos rytas“ pirmavo 89:71, bet daugiausia R.Alijevo pastangomis „Šiauliai“ pakilo į šturmą ir priartėjo 82:91. Vilniečiai atsibudo puolime ir atrėmė šeimininkų bandymus sukurti didesnę intrigą, tačiau šiauliečiai rankų nenuleido. R.Giedraitis greitoje atakoje krovė kamuolį iš viršaus ir sumažino skirtumą 91:98. Bet „Lietuvos rytas“ patikimai užgesino kilusį gaisrą ir išsaugojo pergalingą pranašumą.