„Lietuvos rytas“ nukovė turkus ir užsitikrino pirmąją vietą grupėje

2014 12 10 20:49
Oresto Gurevičiaus (LŽ) nuotrauka

Nei Stambulo „Anadolu Efes“, nei „Galatasaray“, nei jokia kita komandą šį sezoną nebuvo laimėjusi Bandirmoje, bet Vilniaus „Lietuvos rytas“ sugebėjo užimti „Banvit“ tvirtovę.

Virginijaus Šeškaus kareiviai ne tik sugebėjo išplėšti pergalę 71:66 (23:13, 15:24, 23:18, 10:11) ankštoje turkų arenoje, bet ir užsitikrino pirmąją vietą E grupėje.

Startinis „Lietuvos ryto“ penketas: A.Juškevičius, M.Gecevičius, M.Lukauskis, G.Orelikas ir A.Kavaliauskas.

Susitikimo pradžioje M.Lukauskis „apdovanojo“ varžovą įspūdingu bloku, tačiau pirmųjų taškų vilniečiams taip pat teko palaukti.

„Banvit“ vidurio puolėjas V.Dragičevičius pataikė du metimus iš vidutinio nuotolio, svečių klube pasižymėjo A.Juškevičius ir A.Kavaliauskas - 4:4.

Po A.Juškevičiaus tritaškio Vilniaus klubas susikrovė 5 taškų persvarą - 13:8 (5 min.). A.Kavaliauskas nesunkiai įveikė tiesioginio varžovo gynybą (17:8, 6 min.), o turkų klubo treneris Z.Lukičius buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės.

Puikiai į rungtynes įsijungęs gynėjas B.Baronas lyg žuvis nardė po „Banvit“ gynybą ir rinko taškus, „Lietuvos rytas“ po pirmjo kėlinio pirmavo 23:13.

A.Valeika pagavo A.Juškevičiaus perduotą kamuolį ir sugrūdo jį į krepšį. Netrukus M.Lukauskis smeigė tritaškį ir vilniečiai išlaikė užtikrintą persvarą (32:17). Turkai neketino pasiduoti ir puolė švelninti skirtumą - 35:24 (16 min.).

Prieš didžiąją pertrauką S.Edge'as pataikė tritaškį ir „Lietuvos rytas“ pirmavo minimaliai (38:37, 20 min.).

Trečiasis ketvirtis prasidėjo svečių spurtu. A.Juškevičius pelnė taškus, M.Lukauskis pataikė tolimą metimą ir Z.Lukičius vėl buvo priverstas stabdyti rungtynes - 49:42 (23 min.).

Įsižaidęs G.Orelikas buvo dar kartą taiklus, tačiau „Banvit“ nenuleido rankų.

Po nesėkmingos atkarpos „Lietuvos ryto“ pranašumas sumenko iki 58:55, tačiau B.Baronas prieš ketvirčio pabaigą varžovų sirgalius nuliūdino sudėtingu tritaškiu (61:55, 30 min.).

Aikštelėje toliau virė aistros. Turkijos komandos žaidėjas užsidirbo techninę pražangą, „Lietuvos rytas“ išlaikė persvarą - 66:61 (35 min.). M.Gecevičius pataikė tolimą metimą per varžovo rankas - 71:64 (38 min.). Komandos keitėsi netaikliais šūviais ir rezultatas iki finalinės sirenos beveik nepakito. Vilniečiai laimėjo rungtynes 71:66.

Pirmoji vieta grupėje „Lietuvos rytui“ suteiks galimybę kitame etape žaisti su sąlyginai silpnesniais varžovais.

„Last 32“ etape jų bus trys. Šeštąją vietą užėmusi C grupės komanda, antroji likusi B grupėje ir ketvirtoji – C grupėje.

„Lietuvos rytas“: M.Gecevičius 18 (6 atk. kam.), A.Juškevičius 13 (7 rez. perd.), A.Kavaliauskas 12 (6 atk. kam., 4 rez. perd.), G.Orelikas 8, M.Lukauskis ir B.Baronas po 7, A.Valeika 6.

„Banvit“: V.Dragičevičius 12, S.Mejia, S.Edge'as, T.Gecimas po 10.