„Lietuvos rytas“ nuo dzūkų pabėgo ketvirtame kėlinyje

2014 11 21 21:25
Romo Jurgaičio (LŽ) nuotrauka

Praėjusią savaitę BEKO-LKL čempionate savų žiūrovų akivaizdoje antausį gavęs Vilniaus „Lietuvos rytas“ (10-2) sugebėjo reabilituotis po nesėkmės ir penktadienio vakarą 87:71 (29:23, 21:21, 15:19, 22:8) įveikė Alytaus „Dzūkijos“ (7-6) krepšininkus.

Pati rungtynių pradžia vilniečiams lengvo pasivaikščiojimo nežadėjo. Abi komandos keitėsi rezultatyviomis atakomis, o, įpusėjus kėliniui, svečiai iš Dzūkijos netgi buvo priekyje – 15:14. Vis dėlto, sėkmingiau ketvirtį baigė „Lietuvos rytas“, sugebėjęs padidinti pranašumą iki 29:23.

Sužaidus kiek daugiau nei tris minutes antrajame kėlinyje, šeimininkų pranašumas buvo ištirpęs vos iki dviejų taškų (36:34), tačiau „Lietuvos rytas“ laimėjo atkarpą 6:0 ir padidino atotrūkį iki 42:34. Tačiau Alytaus klubas deficitą iki ilgosios pertraukos sugebėjo sumažinti iki šešių taškų – 50:44.

Trečiąjį kėlinį tritaškiu pradėjo Travisas Leslie, padidindamas vilniečių pranašumą iki devynių taškų, tačiau „Dzūkija“ tuoj pat atsakė spurtu 9:2 ir, po dviejų Vilmanto Dilio tolimų šūvių, rezultatą sušvelnino iki 55:53. Nors šiokią tokią persvarą „Lietuvos rytui“ išsaugoti ir pavyko, komandas po trijų kėlinių skyrė vos du taškai – 65:63.

Tiesa, rungtynių eiga kardinaliai pasikeitė paskutinėje jų stadijoje. Keturias su puse minutės taškų ketvirtajame kėlinyje taškų pelnyti nesugebėję dzūkai, leido šeimininkams šiek tiek lengviau atsikvėpti, o atkarpą 17:2 laimėję Virginijaus Šeškaus auklėtiniai atitolo nebepavejamai.

„Lietuvos rytas“: Travisas Leslie 19 tšk. (7 atk. kam.), Adas Juškevičius 19 tšk. (5 rez. perd.), Gediminas Orelikas 15 tšk. (9 atk. kam., 6 rez. perd., 4 kl.), Antanas Kavaliauskas 10 tšk. (7 išpr. praž.)

„Dzūkija“: Vilmantas Dilys 17 tšk. (5 kl.), Fiodoras Dimitrievas 10 tšk., Giedrius Gustas 10 tšk. (5 rez. perd.), Rytis Juknevičius 8 tšk., Artūras Jomantas 8 tšk. (6 atk. kam., 4 kl.).