„Lietuvos rytas“ per pratęsimą palaužė „Triumf“ ir atsidūrė per žingsnį nuo pusfinalio

2014 05 18 18:34
Romo Jurgaičio (LŽ) nuotrauka

Vilniaus „Lietuvos rytą“ skiria vos viena pergalė nuo VTB Vieningosios lygos pusfinalio. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai namie per pratęsimą 96:94 (17:21, 21:22, 24:27, 21:13, 13:11) palaužė Liubercų „Triumf“ ekipą ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė 2-0.

Iki ketvirto kėlinio pabaigos likus žaisti 4 minutes „Lietuvos rytas“ pralaiminėjo 8 taškų skirtumu (75:83), tačiau tada įjungė antrą pavarą.

Steponas Babrauskas pelnė 5 taškus iš eilės, Martynas Gecevičius pridėjo 2 taiklius baudos metimus ir vilniečiai jau atsilikinėjo tik minimaliu skirtumu (82:83).

Likus 12 sekundžių Omaras Cookas galėjo išvesti savo komandą į priekį, tačiau niekeno nedengiamas prametė iš po krepšio. Visgi kamuolys aikštelę paliko nuo „Triumf“ krepšininkų ir šeimininkai gavo dar vieną progą.

Pražangą išprovokavęs Juanas Palaciosas stojo prie baudų metimo linijos, tačiau sugebėjo rezultatą tik išlyginti (83:83).

Vis dėlto „Lietuvos rytui“ dar kartą nusišypsojo laimė – kamuolį po varžovų krepšiu atsikovojo Gediminas Orelikas ir turėjo galimybę išplėšti pergalę, tačiau prametė ir rungtynės persikėlė į pratęsimą.

Pratęsime „Lietuvos ryto“ didvyriu tapo Gecevičius. Snaiperis pelnė 7 iš eilės taškus ir išvedė sostinės komandą į priekį 5 tašku skirtumu (92:87).

Visgi „Triumf“ nepasidavė. Likus 30 sekundžių Milovanas Rakovičius pataikė iš po krepšio ir sumažino savo komandos deficitą iki 3 taškų (91:94).

Kitoje atakoje „Triumf“ grubiai prasižengė prieš Oreliką, kuris šį kartą savo komandos nepavedė ir pataikė abu baudos metimus (96:94).

Likus 3 sekundėms Higginsas dar pataikė tritaškį, tačiau „Lietuvos ryto“ krepšininkai sėkmingai sudegino paskutines sekundes ir iškovojo dramatišką pergalę.

Trečios serijos rungtynės vyks trečiadienį Liubercuose.

„Lietuvos rytas“: Martynas Gecevičius 26, Darius Songaila 23, Steponas Babrauskas 12, Juanas Palaciosas 10.

„Triumf“: Cory Higginsas 33, Kyle'as Landry 21, Milovanas Rakovičius ir Jeremy Chappellas po 12, Jevgenijus Voronovas 6.