TRASAŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR IT

"Lietuvos rytas" pergale pradėjo antrą VTB Vieningosios lygos ratą

2014 01 05 19:06
bc.lrytas.lt nuotrauka

Vilniaus „Lietuvos rytas“ pergalingai pradėjo antrąjį VTB Vieningosios lygos ratą. Aleksandro Petrovičiaus auklėtiniai savų žiūrovų akivaizdoje 82:71 (24:25, 25:12, 16:25, 17:9) nugalėjo Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ ir laimėjo šeštas rungtynes paeiliui.

Rungtynių pradžioje beveik visas progas išnaudojęs „Lietuvos rytas“ pabėgo į priekį (13:6). Tuomet svečių legionieriaus Luke‘o Babbitto pastangomis Rusijos komanda išsiveržė į priekį ir po pirmojo ketvirčio pirmavo 25:24.

Po pertraukos vilniečiai spurtavo 7:0 ir pirmavo 31:25. Trumpam sustojus, „Nižnij Novgorod“ priartėjo (29:31), tačiau vėliau sekė dar vienas sostinės krepšininkų spurtas. Įpusėjus ketvirčiui pranašumas tapo dviženklis (39:29). Užtikrintai rungtyniavęs „Lietuvos rytas“ į didžiąją pertrauką išėjo pirmaudamas 49:37.

Antrąją rungtynių pusę sėkmingiau pradėjo svečiai (48:52). Varžovams persverti rezultato neleido aktyviai rungtyniavęs D.Songaila. Po Juano Palacioso dėjimo „Lietuvos rytas“ pirmavo 61:56, tačiau po dar vienos atkarpos Rusijos ekipa ištirpdė deficitą iki minimumo (60:61). Po dvitaškį kėlinio pabaigoje įmetę R.Seibutis ir O.Cookas padidino aikštės šeimininkų persvarą – 65:62.

Paskutinę rungtynių atkarpą „Lietuvos rytas“ pradėjo pavyzdingai gindamasis – varžovams lygiai 6 minutes nepavyko pelnyti nė taško, tuo tarpu sostinės komanda susigrąžino dviženklį pranašumą (75:65). Artėjant susitikimo pabaigai, svečiai pabandė priartėti (69:77), tačiau Z.Dowdello metimai paskandino varžovus. Finalinė sirena skelbė „Lietuvos ryto“ pergalę 82:71.

„Lietuvos rytas“: Darius Songaila (7/10 dvitaškiai) 21, Juanas Palaciosas ir Renaldas Seibutis po 13, Zabianas Dowdellas 11, Omaras Cookas (2/2 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai, 7 atk. kam., 6 rez. perd.) 10, Stevanas Jelovacas (9 atk. kam.) ir Gediminas Orelikas po 6, Steponas Babrauskas 2.

„Nižnij Novgorod“: Semionas Antonovas 21, Luke‘as Babbittas 20, Piotras Gubanovas 13, Vadimas Paninas 8.