„Lietuvos rytas“ pergalingai pradėjo ketvirtfinalio seriją

2015 04 30 20:25
lkl.lt nuotrauka

BEKO-LKL čempionato atkrintamąsias varžybas pergale pradėjo ir „Lietuvos ryto“ ekipa. Sostinės krepšininkai namuose 97:69 (23:17, 19:22, 29:11, 26:19) įveikė „Šiaulių“ komandą.

Antrosios serijos rungtynės gegužės 3 dieną (sekmadienį) bus žaidžiamos Šiauliuose. Trečiasis mačas dar po trijų dienų vyks Vilniuje.

Kibo į atlapus. „Šiauliai“, pralaimėję visas keturias reguliariojo sezono dvikovas „Lietuvos ryto“ ekipai, sostinėje kibo varžovams į atlapus ir po dviejų kėlinių turėjo tik trijų taškų deficitą – 42:39. Situacija svečiams galėjo būti ir geresnė, jei ne prasta kova dėl atšokusių kamuolių, kurią po pirmos rungtynių pusės aikštelės šeimininkai laimėjo 20:8.

Dėjimai. Šiose rungtynėse netrūko efektingų dėjimų. Lanko tvirtumą ne kartą tikrino Julius Jucikas ir Artūras Valeika, o su varžovo pražangomis įdėjo Rokas Giedraitis bei Gediminas Orelikas.

Tritaškiai. Vilniečių spurtą trečiajame kėlinyje iniciavo du taiklūs Martyno Gecevičiaus tolimi metimai, po kurių sostinės ekipa nutolo (61:46). Kaip paaiškėjo vėliau, tai buvo lemiamas rungtynių lūžis, leidęs „Lietuvos rytui“ įtvirtinti pergalę.

Atkovoti kamuoliai. „Lietuvos ryto“ krepšininkai įtikinamai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių. Sostinės ekipa atkovojo 39, o varžovai – 22.

Lukauskis. 35 metų veteranas per 30 minučių pelnė 22 taškus (5/8 dvit., 3/5 trit., 3/4 baud.), atkovojo 4 ir perėmė 2 kamuolius ir surinko 25 naudingumo balus.

Lietuvos rytas“: M. Lukauskis 22, G. (25 naud. balai), G. Orelikas 15, T. Leslie 13, A. Valeika 11 (9 atk. kam.), Ž. Janavičius 7, M. Gecevičius (6 rez. perd.) ir B. Baronas – po 6.

Šiauliai“: J. Jucikas 19, R. Giedraitis 11, K. Babkauskas ir V. Šulskis – po 7, G. Leonavičius ir M. Kumpys – po 6.