„Lietuvos rytas“ po atkaklios kovos nusileido „Maccabi“

2013 12 12 23:56
Vilniaus „Lietuvos rytui“ Tel Avivo krepšininkus išgąsdinti pavyko ir per pirmąsias rungtynes Vilniuje.  Ritos Stankevičiūtės (LŽ) nuotrauka

Vilniaus „Lietuvos ryto“ (1-8) vairą perėmęs Dainius Adomaitis ekipai suteikė teigiamą impulsą. Iki paskutinių minučių Tel Avive kovoję vilniečiai 71:78 (19:11, 13:26, 19:24, 20:17) turėjo pripažinti vietos „Maccabi“ (7-2) komandos žaidėjų pranašumą.

Galingai rungtynes pradėję svečiai dominavo aikštelėje ir pirmojo ketvirčio viduryje „Lietuvos rytas“ turėjo rekordinę – 14 taškų persvarą (17:3). Visiškai kitaip antrajame kėlinyje startavę „Maccabi“ krepšininkai spurtavo 9:2 bei „Lietuvos ryto“ pranašumas tapo minimalus (21:20).

Mačo iniciatyvos savo rankose neišlaikę vilniečiai leido varžovams išlyginti, o po to ir persverti rezultatą (26:24, 16-ąją min.). Ties tuo nesustoję „Maccabi“ žaidėjai po kelių sėkmingų atakų susikrovė 7 taškų persvarą (37:30).

Po ilgosios pertraukos ant parketo sugrįžę žydai išlaikė saugų atotrūkį nuo „Lietuvos ryto“, o besibaigiant trečiajam kėliniui savo pranašumą padidino iki dviženklio skaičiaus (57:47).

Ketvirtajame ketvirtyje Dariaus Songailos vedamam „Lietuvos rytui“ buvo pavykę sumažinti atsilikimą iki 4 taškų (59:63), tačiau tai buvo viskas ką svečiams iš Lietuvos pavyko padaryti. „Maccabi“ žaidėjai atsakė spurtu 7:1, atstatė dviženklę persvarą (70:60) bei įtvirtino pergalę.

„Maccabi“: Tyrese'as Rice'as 14, Devinas Smithas 14, Ricky Hickmanas 14, Davidas Blu 11, Alexas Tyusas 9, Shawnas Jamesas 9.

„Lietuvos rytas“: Zabianas Dowdellas 16 (0/3 trit.), Steponas Babrauskas 12, Juanas Palaciosas 11, Renaldas Seibutis 9, Darius Songaila 9 (3/11 dvit.).