„Lietuvos rytas“ po dramatiškos kovos palaužė „Nevėžį“

2014 02 08 19:00
bc.lrytas.lt nuotrauka

Vilniaus „Lietuvos rytas“ Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) įsirašė dešimtąją pergalę iš tiek pat galimų. Aleksandro Petrovičiaus auklėtiniai po dramatiškos kovos 67:64 (13:21, 12:8, 15:18, 27:17) palaužė Kėdainių „Nevėžį“.

„Lietuvos rytas“ dvikovą pradėjo tokiu startiniu penketu: Omaras Cookas, Martynas Gecevičius, Gediminas Orelikas, Darius Songaila ir Stevanas Jelovacas.

Rungtynių pradžioje aktyviai rungtyniavę vilniečiai vos per minutę pabėgo į priekį 5:0, tačiau vėliau krito į duobę. „Nevėžis“ perėmė iniciatyvą ir pradėjo diktuoti sąlygas (19:9). Antroje kėlinio dalyje Tautvydo Lydekos pastangomis „Lietuvos rytas“ sušvelnino atsilikimą – 13:21.

Antrąjį ketvirtį 5 taškais be atsako pradėję A.Petrovičiaus auklėtiniai priartėjo (18:21). Po Simo Buterlevičiaus tritaškio abiejų komandų puolimas užstrigo – pusketvirtos minutės nė vienai ekipai nepavyko pasižymėti. Ant parketo netrūko kietos kovos. Galiausiai nuo baudų metimo linijos pataikė Renaldas Seibutis, o po G.Oreliko prasiveržimo su pražanga „Lietuvos rytas“ jau pirmavo 25:24.

Per likusias 2 minutes taškų vilniečiams pelnyti nepavyko, o pranašumą susigrąžinę svečiai pasibaigus kėliniui pirmavo 29:25.

Po didžiosios pertraukos „Lietuvos rytas“ vėl susigrąžino pranašumą, tačiau ilgiau jo išsaugoti nepavyko – banguotose rungtynėse svečiai susigrąžino iniciatyvą, kurią išlaikė iki pat ketvirtojo kėlinio. Prieš jam prasidedant vilniečiai atsilikinėjo 40:47.

Paskutiniame kėlinyje intriga nesitraukė – spurtą surengęs „Lietuvos rytas“ prisivijo varžovus, o netrukus jau buvo priekyje (53:49). Prasidėjus žaidimui „taškas į tašką“, rezultatas ilgą laiką svyravo tai į vienos, tai į kitos komandos pusę. Likus 2 minutėms pirmavo „Nevėžis“ (60:58), tačiau du R.Seibučio tritaškiai išvedė Vilniaus klubą į priekį (64:60). Svečiai bandė gelbėtis pražangomis, tačiau čia ir vėl neklydo R.Seibutis, o greitoje atakoje likus žaisti 7 sekundes į krepšį įkrovęs G.Orelikas dar labiau padidino atotrūkį. Paskutinės atakos metu A.Adomaičiui pratęsimo išplėšti nepavyko ir „Lietuvos rytas“ šventė pergalę 67:64.

„Lietuvos rytas“: Renaldas Seibutis (3/3 tritaškiai, 5 atk. kam., 7 rez. perd., 30 naud. bal.) 24, Tautvydas Lydeka (5/7 dvitaškiai, 7 atk. kam.) 15, Gediminas Orelikas (5/5 dvitaškiai, 4 atk. kam.) 14, Martynas Gecevičius 5, Steponas Babrauskas ir Darius Songaila (5 atk. kam.) po 4, Zabianas Dowdellas 1, Omaras Cookas, Eimantas Bendžius ir Stevanas Jelovacas taškų nepelnė.

„Nevėžis“: Simas Buterlevičius 23, Vidas Ginevičius 14, Gintaras Leonavičius 11, Aurimas Adomaitis 8.