„Lietuvos rytas“ po dramatiškos kovos žengė į kitą etapą

2014 02 19 20:48
Alinos Ožič (LŽ) nuotraukos

Vilniaus „Lietuvos rytas“ (4-2) – kitame Europos taurės turnyro etape. Aleksandro Petrovičiaus auklėtiniai savo žiūrovų akivaizdoje tik po dramatiškos kovos 75:74 (16:15, 25:12, 16:25, 18:22) palaužė Zagrebo „Cedevita“ (2-3) komandos krepšininkus.

Kiek blankiau rungtynes pradėję aikštės šeimininkai leido varžovams susikrauti 7 taškų pranašumą (11:4), tačiau tai ilgai nesitęsė – 10:3 spurtavę vilniečiai panaikino „Cedevita“ persvarą bei išsiveržė į priekį (16:15).

Antrąjį kėlinį visiškai kitaip pradėję Petrovičiaus auklėtiniai surengė dar vieną spurtą 15:2 ir drabužinę išėjo turėdami rekordinį – 14 taškų pranašumą (41:27).

Po ilgosios pertraukos „Cedevita“ krepšininkai stojo į lemiamą šturmą – gerai gynyboje pasidarbavę bei sėkmingai vilniečių klaidas taškais vertę kroatai sumažino atsilikimą iki 5 taškų ir pradėjo kvėpuoti „Lietuvos ryto“ žaidėjams į nugaras (53:48).

Ketvirtąjį kėlinį Tomislavas Zubčičius pradėjo penkiais taškais iš eilės, Allanas Ray pridėjo du bei rezultatas tapo lygus (59:59). Nė vienai komandai nepavykus atsiplėšti, nugalėtoja sprendėsi paskutinę minutę.

Po Renaldas Seibučio taiklių baudų metimų Vilniaus klubas turėjo minimalų pranašumą (73:72). Nolano Smitho nesustabdę vilniečiai į savo krepšį praleido dvitaškį ir amerikietis išvedė Kroatijos komandą į priekį (74:73).

Allano Ray pražangą išprovokavęs Seibutis dar sykį stojo prie baudų metimų linijos, realizavo baudų metimus bei persvėrė rezultatą „Lietuvos ryto“ naudai (75:74).

Po minutes pertraukėlės ant parketo sugrįžęs Smithas ėmėsi iniciatyvos pats, tačiau buvo užspaustas bei perdavė kamuolį prie tritaškio linijos buvusiam Goranui Sutonui. Pastarojo metimas tikslo nepasiekė, bet laiku ir vietoje po „Lietuvos ryto“ krepšiu atsiradęs Allanas Ray atkovojo kamuolį puolime ir prametė iš po krepšio, o finalinė rungtynių sirena skelbė Vilniaus klubo pergalę.

„Lietuvos rytas“: Renaldas Seibutis 15 (9/10 baudų), Martynas Gecevičius 13, Steponas Babrauskas 12, Darius Songaila 10, Stevanas Jelovacas 10, Juanas Palaciosas 6, Zabianas Dowdellas 6.

„Cedevita“: Nolanas Smithas 17, Ivanas Ramljakas 12, Goranas Sutonas 10, Tomislavas Zubčičius 9. Lukas Babičius 9, Jusufas Nurkičius 6.