„Lietuvos rytas“ po metų pertraukos prasibrovė į LKL finalą

2015 05 23 20:56
Ritos Stankevičiūtės (LŽ) nuotrauka

Įtemptoje pusfinalio serijoje vicečempioną Klaipėdos „Neptūną“ eliminavęs Vilniaus „Lietuvos rytas“ po metų pertraukos varžysis Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finale.

Be aistrų, incidentų ir dramatiškos kovos neapsiėjusiame ketvirtajame serijos mače Marcelo Nicola auklėtiniai varžovus pranoko 92:87 (14:18, 32:8, 21:27, 25:34) ir pusfinalyje triumfavo 3:1.

Antrąjį kėlinį spurtu 12:0 pradėjęs ir visą šį ketvirtį 32:8 laimėjęs „Lietuvos rytas“ įpusėjus rungtynėms jau turėjo 20 taškų pranašumą (46:26), o dar vienas spurtas trečiojo kėlinio pradžioje leido vilniečiams pirmauti net 55:26.

Tačiau sostinės ekipa išbarstė 29 taškų pranašumą ir prasidėjus paskutinei susitikimo minutei pirmavo viso labo 87:85. Vis tik Antano Kavaliausko dėka vilniečiams pavyko išsaugoti pergalę savo rankose.

Finale vilniečiai susikaus su amžinais varžovais – jau kurį laiką po savo pusfinalio serijos su Utenos „Juventus“ poilsiaujančiais Kauno „Žalgirio“ krepšininkais.

„Neptūnas“: Mustafa Shakuras 20, Martynas Mažeika 17, Vytautas Šarakauskas 16 (10 atk. kam.), Arnas Butkevičius 11, Donatas Zavackas 7, Ivanas Nelyubovas 6, Justas Sinica ir Deividas Gailius (8 rez. perd.) po 5.

„Lietuvos rytas“: Antanas Kavaliauskas 21 (13 atk. kam.), Martynas Gecevičius 18, Adas Juškevičius 13, Kšištofas Lavrinovičius 10, Travisas Leslie, Gediminas Orelikas ir Žygimantas Janavičius po 8.