„Lietuvos rytas“ po spurto trečiajame kėlinyje įveikė „Dzūkiją“

2015 04 08 21:10
Nuotrauka iš bc.lrytas.lt

BEKO-LKL čempionate po didžios pertraukos spurtavę „Lietuvos ryto“ (31-4) krepšininkai 78:66 (11:19, 14:16, 32:14, 21:17) įveikė „Dzūkijos“ (18-16) ekipą.

Po Osvaldo Mačernio metimo įpūsėjus kėliniui aikštelės šeimininkai turėjo 3 taškų pranašumą (7:4), o po dar vieno pastarojo sėkmingo metimo, alytiškiai įgijo 5 taškų persvarą (9:4). Tačiau tai dar nebuvo viskas: po minutės pertraukėlės į aikštę žengęs Mike’as Moseris užsidirbo nesportinę pražangą ir abu baudos metimus sumetęs Artūras Jomantas dar labiau padidino aikštelės šeimininkų pranašumą (11:4).

Antrasis ketvirtis prasidėjo Pauliaus Dambrausko taikliu metimu, po kurio „Dzūkija“ pirmą kartą šiose rungtynėse įgijo dviženklę persvarą (21:11). Kšištofas Lavrinovičius sumetė baudos metimus, tačiau alytiškiai toliau diktavo savo sąlygas, kurie sužaidus 3 minutes šiame kėlinyje buvo priekyje (25:13). Iki ilgosios pertraukos likus 5 minutėms, „Lietuvos ryto“ situacija praktiškai negerėjo (16:25). Po dviejų kėlinių švieslentė rodė Alytaus ekipai palankesnius skaičius – 35:25.

Trečiąjį kėlinį taikliomis baudomis pradėjo Mindaugas Lukauskis, netrukus pasižymėjo Žygimantas Janavičius bei Martynas Gecevičius ir po vilniečių spurto 7:0 skirtumas tarp komandų ištirpo iki 3 taškų (35:32). Šį „Lietuvos ryto“ išpuolį nutraukė Martyno Paliukėno tritaškis (38:32). Vis tik M.Gecevičius taip pat pataikė tolimą metimą ir dar kartą braukė aikštelės šeimininkų pranašumą (38:35). Sėkmingą sostinės ekipos atkarpą pratęsė A.Kavaliauskas bei Ž.Janavičius, o sužaidus pusę kėlinio rezultatas jau buvo lygus (40:40). Netrukus M.Gecevičius smeigė dar vieną tritaškį ir „Lietuvos rytas“ po ilgos pertraukos vėl buvo priekyje (43:40).

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo Traviso Leslie dėjimu iš viršaus, bet Paulius Dambrauskas atsakė taip pat dviemis taškais (59:51). K.Lavrinovičius pataikė su varžovo pražanga, o dar po taiklaus baudos metimo, padidino vilniečių persvarą iki (62:51). „Lietuvos rytas“ toliau tolo, o įpusėjus kėliniui „Dzūkijos“ deficitas siekė 18 taškų (54:72). Po Fedoro Dmitrievo tritaškio ir jau antros Mike’o Moserio nesportinės pražangos aikštelės šeimininkai dar pabandė gelbėtis ir sumažino savo atsilikimą (63:74). Vis tik, laikas buvo vilniečių sąjungininkas ir aidinti finalinė rungtynių sirena skelbė „Lietuvos ryto“ komandos pergalę – 78:66.

„Lietuvos rytas“: Martynas Gecevičius 17 tšk., Kšištofas Lavrinovičius ir Travisas Leslie po 14 tšk., Antanas Kavaliauskas 12 tšk., Žygimantas Janavičius 8 tšk., Mindaugas Lukauskis 5 tšk.

„Dzūkija“: Paulius Dambrauskas 15 tšk., Fedoras Dmitrievas ir Artūras Jomantas po 12 tšk., Osvaldas Mačernis 9 tšk., Martynas Paliukėnas 7 tšk.