„Lietuvos rytas“ rungtynių pabaigoje palaužė „Šiaulius“

2014 10 12 19:00
„Lietuvos rytas“ – „Šiauliai“ Romo Jurgaičio (LŽ) nuotrauka

Vilniaus „Lietuvos ryto“ (6-0) komanda, pirmą kartą naujajame Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezone įžengusi į atsinaujinusią areną, šią progą pažymėjo sunkia pergale. Virginijaus Šeškaus auklėtiniai 98:92 (20:26, 28:25, 23:18, 27:23) palaužė Šiaulių „Šiaulių“ (3-2) klubą.

Nuo rungtynių pradžios šiauliečiai neleido „Lietuvos rytui“ pasijausti aikštės šeimininkais ir išsiveržė į priekį dviženkliu skirtumu – 13:3. Du taiklūs vilniečių metimai leido sumažinti atsilikimą (13:7), o vėliau komandas skyrė vos keturi taškai – 9:13. „Šiauliai“ neleido varžovams labiau priartėti (21:13) ir susigrąžino turėtą dviženklę persvarą – 24:13.

„Lietuvos ryto“ legionierių metimai deficitą ištirpdė, tačiau ketvirtį laimėjo „Šiauliai“ – 26:20. Prabėgus minutei antrame kėlinyje, ekipas skyrė du taškai (26:24), o vėliau „Lietuvos rytas“ ėmė kvėpuoti svečiams į nugaras – 30:31. M.Moseris išlygino rezultatą (33:33), o Gedimino Oreliko tritaškis išvedė vilniečius į priekį – 36:35. Tiesa, keturi iš eilės „Šiaulių“ pelnyti taškai ir vėl leido išsiveržti į priekį (39:36) ir deficito „Lietuvos rytas“ panaikinti nespėjo. Kėlinį laimėjo „Šiauliai“ – 51:48.

Po ilgosios pertraukos vilniečiai surengė spurtą ir persvėrė rezultatą savo naudai (59:51), tačiau Roko Giedraičio taškai neleido oponentams įsisiautėti – 58:62. „Lietuvos ryto“ pranašumas primą kartą rungtynėse tapo dviženklis (68:58), bet „Šiauliai vėl priartėjo – 62:68. Rezultatas tapo lygus (68:68), o per likusį laiką vilniečiai išsiveržė į priekį ir laimėjo ketvirtį 71:69. Nors vilniečiai skirtumą padidino (77:71), ilgai tai netruko, mat „Šiauliai deficitą ištirpdė iki minimalaus – 78:79.

Mindaugas Lukauskis smeigė tritaškį (82:78), o vėliau rezultatas svyravo tai vienos, tai kitos ekipos naudai. Ado Juškevičiaus tritaškis išvedė jo komandą į priekį (93:90), o Antano Kavaliausko baudų metimai buvo tikslūs – 95:90. „Šiauliai“ nebeišsigelbėjo ir turėjo pripažinti „Lietuvos ryto“ pranašumą – 98:92.

„Lietuvos rytas“: A.Juškevičius ir G.Orelikas (6 rez. perd.) – po 16, A.Kavaliauskas ir M.Moseris – po 12, M.Lukauskis ir M.Gecevičius (6 atk. kam.) – po 11, T.Leslie 9, A.Valeika 6.

„Šiauliai“: R.Giedraitis 17, J.Jucikas 16, T.Olanderis 14, G.Leonavičius ir M.Linkevičius (9 atk. kam.) – po 9, R.Olanderis 8.