„Lietuvos rytas“ sezoną tęs Europos taurėje

2013 12 07 10:21

Septintą pralaimėjimą iš eilės Eurolygoje patyręs Vilniaus „Lietuvos rytas“ (1-7) palaidojo paskutines savo viltis patekti į Top-16 etapą.

Dirko Bauermanno auklėtiniai penktadienį išvykoje du kėlinius diktavo savo sąlygas prieš Vitorijos „Laboral Kutxa“ (5-3) ekipą, tačiau, kaip ir ne pirmą kartą šiame sezone, subyrėjo po pertraukos ir buvo sutriuškinti – 63:79 (17:18, 21:12, 11:23, 14:26).

Prieš mėnesį Vilniuje „Laboral Kutxa“ buvo laimėjusi net 85:64.

Iki didžiosios pertraukos „Lietuvos rytas“ buvo susikrovęs 8 taškų pranašumą (38:30), bet vos prasidėjus trečiajam kėliniui krito į duobę 2:15 ir atidavė iniciatyvą „Laboral Kutxa“.

Po dar vieno šeimininkų spurto 14:0 ketvirtajame kėlinyje, nugalėtojas abejonių nebekėlė (63:49).

„Lietuvos ryto“ ekipoje debiutavęs naujokas Zabianas Dowdellas buvo vienas rezultatyviausių žaidėjų – 10 taškų.

„Lietuvos rytas“ pataikė vos 2 tritaškius (iš 15-os mestų – 13%), pralaimėjo kovą po lenta (26:32) ir, nors perėmė iš varžovų trigubai daugiau kamuolių (12:4), žaisdami be pagrindinio įžaidėjo Omaro Cooko, atliko dvigubai mažiau rezultatyvių perdavimų.

„Laboral Kutxa“: Lamontas Hamiltonas 17 (27 naud. bal.), Fernando San Emeterio 12, Milko Bjelica 11, Leo Mainoldi 9, Tiboras Pleissas ir Walteris Hodge‘as – po 8.

„Lietuvos rytas“: Darius Songaila 14, Zabianas Dowdellas 10, Martynas Gecevičius (1/5 trit.) ir Milenko Tepičius – po 7, Renaldas Seibutis ir Juanas Palaciosas – po 6, Andreas Glyniadakis 5.

Kitame D grupės mače Jono Mačiulio atstovaujamas Atėnų „Panathinaikos“ (4-4) klubas namuose 69:63 įveikė Belgrado „Crvena Zvezda“ (2-6) ir atsakė į visus klausimus grupėje. Į Top-16 etapą keliaus Tel Avivo „Maccabi“ (6-2), Krasnodaro „Lokomotiv“ (6-2), „Laboral Kutxa“ ir „Panathinaikos“ ekipos, o „Crvena Zvezda“ ir „Lietuvos rytas“ sezoną tęs Europos taurėje.

Kitas rungtynes Eurolygoje „Lietuvos rytas“ žais po savaitės, gruodžio 12 dieną, išvykoje prieš D grupės lyderį Tel Avivo „Maccabi“ (6-2) klubą.