„Lietuvos rytas“ sutriuškino „Dzūkiją“

2014 04 09 20:40
Oresto Gurevičiaus (LŽ) nuotrauka

Įspūdingą pergalę Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) iškovojo Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai. Dainiaus Adomaičio treniruojami vilniečiai savų sirgalių akivaizdoje 109:52 (34:19, 24:10, 25:12, 26:11) sutrypė Alytaus „Dzūkijos“ komandą.

Savaitgalį pirmąjį pralaimėjimą patyrę Dainiaus Adomaičio auklėtiniai išlieka vienvaldžiais čempionato lyderiais (13 pergalių ir 1 nesėkmės), tuo tarpu alytiškiai turnyrinėje lentelėje užima priešpaskutinę – dešimtąją poziciją (11 pergalių ir 19 pralaimėjimų).

Pirmąją tarpusavio akistatą Alytuje „Lietuvos rytas“ laimėjo 89:71.

Vilniečių startinis penketas: Omaras Cookas, Martynas Gecevičius, Steponas Babrauskas, Darius Songaila ir Juanas Palaciosas.

Ginčo kamuolį atsikovoję šeimininkai pirmąją ataką užbaigė sėkmingai, netrukus tritaškį pridėjo ir O.Cookas. Po sėkmingo darbo gynyboje kamuolį perėmęs J.Palaciosas išprovokavo Eigirdo Žukausko nesportinę pražangą – kolumbietis pataikė abu baudos metimus, o netrukus per ataką išprovokavo pražangą ir vėl stojo prie baudų metimų linijos. Šįkart pirmasis metimas buvo netaiklus, o antrasis įkrito - 8:2.

Alytiškiai strigo „Lietuvos ryto“ gynyboje, tuo tarpu puolime aikštės šeimininkai blizgėjo – D.Songaila pelnė du taškus iš po krepšio, o netrukus kamuolį perėmęs O.Cookas papildė ekipos kraitį - 12:4. Po M.Gecevičiaus ir Stevano Jelovaco tritaškių Vilniaus klubas pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą (20:9). Trumpam atsipalaidavusius vilniečius „pagavę“ svečiai iš Alytaus ėmė kvėpuoti į nugarą, tačiau galinga „Lietuvos ryto“ kėlinio pabaiga 14:3 akimirksniu sugrąžino aikštės šeimininkams solidžią persvarą – 34:19.

Antrasis kėlinys prasidėjo varžovų tritaškiu, tačiau ilgai svečiai nesidžiaugė, nes Gediminas Orelikas atsakė tuo pačiu (37:22). Po Antano Kavaliausko dvitaškio „Lietuvos rytas“ buvo priekyje 40:27. J.Palaciosas, M.Gecevičius ir G.Orelikas sėkmingą atkarpą pratęsė iki 12:0 (50:27), o puikiai sužaistos paskutinės ketvirčio minutės padėjo D.Adomaičio auklėtiniams susikrauti rekordinį pranašumą – 58:29.

Po didžiosios pertraukos „Lietuvos rytas“ nemažino apsukų – tiek tritaškiais, tiek greitomis atakomis varžovus baudę vilniečiai tolo (73:39). S.Jelovaco inicijuotas spurtas 8:0 dar labiau padidino atotrūkį, kuris netrukus vėl tapo dvigubas. Sužaidus 30 minučių Vilniaus komanda pirmavo triuškinančiu skirtumu – 83:41.

Paskutinėje rungtynių atkarpoje „Lietuvos rytas“ tęsė dominavimą ir nesuteikė „Dzūkijai“ lengvų progų atakuoti. Įpusėjus kėliniui M.Gecevičius tritaškiu priartino komandą prie 100-ojo taško, o netrukus šią simbolinę ribą padėjo peržengti S.Babrausko tolimas šūvis (101:47). Aikštės šeimininkai ir toliau neatsipalaidavo – į Alytaus ekipos krepšį skriejo vienas tritaškis po kito. Finalinė sirena užfiksavo triuškinančią „Lietuvos ryto“ pergalę 109:52.