„Lietuvos rytas“ tik po pratęsimo išsivežė pergalę iš Alytaus

2015 12 13 20:58
Ritos Stankevičiūtės (LŽ) nuotrauka

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti 10 sekundžių Alytaus „Dzūkija“ pirmavo prieš Vilniaus „Lietuvos rytą“ dviem taškais ir turėjo kamuolį savo rankose. Tačiau nedovanotina klaida lėmė iš rankų išleistą sensaciją. „Tete-a-Tete Casino-LKL“ čempionate „Lietuvos rytas“ tik po pratęsimo 91:82 (10:18, 24:19, 16:16, 26:23, 15:6) išnešė sveiką kailį iš Alytaus.

Dušas. Alytiškiai pirmosiomis minutėmis pastūmė „Lietuvos rytą“ po šaltu dušu. Vilniečiai 5 minutes nepelnė nė taško ir „Dzūkija“ atitrūko 9:0. Pirmuosius taškus sostinės komandai prabėgus beveik 6 minutėms tritaškiu pelnė Marius Runkauskas. Tačiau per pirmąjį kėlinį „Lietuvos rytas“ pelnė vos 5 taškus (5:14).

Gaudynės. „Dzūkija“ kiek išgalėdama laikėsi įsikibusi trapaus pranašumo. „Lietuvos rytas“ vis artinosi, kol pralenkė šeimininkus antrojo kėlinio viduryje. Beje, rezultatą tolimu metimu pirmą kartą persvėrė alytiškis Žygimantas Janavičius – 32:31. Tačiau dzūkai nepasimetė ir po dviejų kėlinių buvo priekyje 37:34.

Kovingumas. Meistriškumo trūkumą „Dzūkija“ atpirko kovingumu. Alytiškiai tiesiog karaliavo po „Lietuvos ryto“ krepšiais ir nuolat kartojo savo metimus. Tai leido atsilaikyti nuo vilniečių bandymų išsiveržti į priekį. Tuo tarpu svečiai atrodė atsipalaidavę ir nepilnai susikoncentravę rungtynėms. Beje, dar ir po trijų kėlinių „Dzūkija“ pirmavo 53:50.

Kapitonas. Ketvirtajame kėlinyje kova užvirė taškas į tašką. 35-ąją minutę „Dzūkija“ dar minimaliai pirmavo, o likus rungtyniauti 4 minutes rezultatas buvo lygus (61:61). Vilniečius į priekį tempė kapitonas Antanas Kavaliauskas. Keturi iš eilės jo taškai persvėrė rezultatą „Lietuvos ryto“ naudai 65:61.

Charakteris. Bet „Dzūkija“ nepalūžo. Du Tado Rinkūno tritaškiai vertė situaciją aukštyn kojomis – „Dzūkija“ vėl pirmavo 69:68. Ji buvo priekyje ir prasidėjus paskutinei mačo minutei. Tuo tarpu „Lietuvos rytas“ klydo ir švaistė progas. Likus žaisti 40 sek. alytiškiai padidino skirtumą 73:70 ir vertė Arvydą Gronskį prašyti minutės pertraukėlės.

Klaidos. Kšyštofas Lavrinovičius išprovokavo Nerijaus Varnelio pražangą ir dviem baudų metimais priartino „Lietuvos rytą“ 72:73.

Alytiškių ataka baigėsi klaida ir blogiausia, kad nepavojingoje situacijoje Nerijus Varnelis prasižengė be jokio reikalo. Marius Runkauskas prie baudų metimo linijos neklydo, išvedė „Lietuvos rytą“ į priekį 74:73 ir šeimininkams paliko vos 19,5 sek.

Bomba. Alytaus klubas vėl nesutriko. Tadas Rinkūnas likus žaisti 10 sek. paleido tritaškę bombą iš aikštės kampo ir persvėrė rezultatą 76:74. Ne gana to, kitoje atakoje „Lietuvos rytas“ sužingsniavo ir paliko alytiškiams 7,6 sek. su dviejų taškų persvara. Tačiau Nerijus Varnelis vaikiškai pametė kamuolį, „Lietuvos rytas“ atsakė lengvu dvitaškiu iš po krepšio ir komandoms teko žaisti pratęsimą 76:76.

Pratęsimas. „Dzūkija“ kovojo ir per papildomą mačo atkarpą, bet psichologinė kupra, kurią užaugino apmaudžiai iš rankų išleista pergalė, alytiškiams buvo nepakeliama. „Lietuvos rytas“ išsivežė pergalę.

Statistika. „Lietuvos rytas“: Kšištofas Lavrinovičius 18, Adas Juškevičius 15 (8 atk. kam., 5 rez. perd.), Marius Runkauskas 13, Antanas Kavaliauskas 12, Žygimantas Janavičius 10.

„Dzūkija“: Tadas Rinkūnas 19 (8 atk. kam.), Linas Lekavičius 18, Jeffrey Robinsonas ir Adamas Lapeta po 10.