LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISŠEIMA IR SVEIKATATRASA
ŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITZAPAD-2017

„Lietuvos rytas“ tik rungtynių pabaigoje įrodė pranašumą prieš „Šiaulius“

2015 11 15 18:59
bc.lrytas.lt nuotrauka

„Tete-a-Tete Casino-LKL“ čempionate sunkią pergalę iškovojo „Lietuvos ryto“ krepšininkai. Vilniečiai išvykoje 95:87 (25:22, 24:22, 25:22, 21:21) nugalėjo „Šiaulių“ ekipą.

Rungtynių pradžia. Jau nuo pat susitikimo pradžios Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai ėmėsi darbo bei sužaidus pirmojo kėlinio 2 minutes „Šiaulių“ deficitas pasiekė 6 taškus (3:9). Vis tik, vėliau šiauliečiai situaciją stabilizavo ir po pirmųjų 10 žaidimo minučių vilniečių pranašumas sumažėjo per pusę (25:22).

100. Tokiu procentu per pirmąją rungtynių pusę atakavo „Lietuvos ryto“ legionierius iš Argentinos Nicolas Laprovittola (1/1 dvit., 5/5 trit.). Gynėjas per kiek mažiau nei 14 minučių surinko 17 taškų, tačiau per likusius du kėlinius krepšininkas sukrapštė vos 3 taškus ir susitikimą baigė savo sąskaitoje turėdamas 20 taškų.

Baudų metimai. Per pirmus du kėlinius baudas žymiai dažniau metė „Šiaulių“ komanda. Aikštelės šeimininkai iš 13 baudų pataikė 12 (92 % taiklumas). „Lietuvos rytas“ prie baudų metimo linijos stojo 6 kartus bei 4 kartus jų metimai buvo sėkmingi (67 % taiklumas).

20 prieš 58. Per pirmas 20 žaidimo minučių „Šiauliai“ prastai atakavo iš tritaškio zonos. Tikslą pasiekė vos 2 tolimi metimai iš 10 (20 % taiklumas), tuo tarpu sostinės ekipai mesti iš tolimos distancijos sekėsi daug geriau. Jie įmetė 7 tritaškius iš 12 bandymų (58 % taiklumas), o net 5 tolimus šūvius smeigė Nicolas Laprovittola.

Spurtas. Trečiame kėlinyje prabėgus 2 minutėms „Šiaulių“ komanda dar atsilikinėjo (44:56), tačiau tada vilniečiai įkrito į duobę ir tuo pasinaudoję aikštelės šeimininkai trijų minučių atkarpą laimėjo 11:0, kuri įpūsėjus ketvirčiui paliko „Lietuvos rytui“ vos 1 taško persvarą (56:55).

Metimas su sirena. Nors trečiojo ketvirčio viduryje „Šiauliai“ vilniečių pranašumą nukirpo iki (56:55), tačiau antrąją kėlinio pusę sėkmingiau sužaidė būtent „Lietuvos rytas“, o konkrečiai Žygimantas Janavičius, kurio metimas iš vidutinio nuotolio aidint trečiojo kėlinio sirenai padidino sostinės komandos persvarą iki 8 taškų (74:66).