„Lietuvos rytas“ triuškinančia pergale pradėjo Europos taurės turnyrą

2014 10 15 21:31
Romo Jurgaičio (LŽ) nuotraukos

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai Europos taurės turnyro starte nė akimirkai neleido suabejoti pergale. Pirmosiose E grupės rungtynėse Virginijaus Šeškaus auklėtiniai namuose 92:65 (30:21, 17:8, 23:25, 22:12) nepaliko vilčių Belgrado „Partizan“ komandai.

Vilniaus komandos startinis penketas: Adas Juškevičius, Martynas Gecevičius, Travisas Leslie, Gediminas Orelikas ir Antanas Kavaliauskas.

Rungtynes „Lietuvos rytas“ pradėjo rezultatyviomis M.Gecevičiaus ir T.Leslie atakomis. Bet pataikė ir serbai – 5:5. „Partizan“ puolimas ėmė strigti, o vilniečiai atsakė A.Kavaliausko dvitaškiu ir penkiais G.Oreliko taškais – 12:5. A.Kavaliauskas galingai sugrūdo kamuolį į krepšį, tritaškį iš aikštės kampo „smeigė“ ir A.Juškevičius, o skirtumas šoktelėjo iki aštuonių – 17:9.

„Partizan“ surengė sėkmingą atkarpą – M.Tepičius pelnė du taškus su pražanga, B.Dallo pridūrė tritaškį ir vilniečių persvara ištirpo iki dviejų taškų (17:15). Vis dėlto M.Moserio tritaškis ir M.Gecevičiaus dvitaškis leido atsikvėpti – 22:15. Po antrojo M.Moserio tritaškio „Lietuvos ryto“ pranašumas pirmą kartą pasiekė dviženklę ribą (25:15). Iki ketvirčio pabaigos jo išlaikyti nepavyko, bet po 10 minučių vilniečiai turėjo apčiuopiamą persvarą – 30:21.

Antrojo ketvirčio pradžioje taškus vilniečiams rinko P.Dambrauskas ir M.Lukauskis – 34:23. „Lietuvos ryto“ tritaškiai iš neblogų padėčių ėmė skrieti pro šalį, bet vilniečių duobele gynyboje „Partizan“ nepasinaudojo – 36:25. „Lietuvos ryto“ krepšininkai įgijo 15 taškų pranašumą – 40:25.

„Partizan“ buksavo „Lietuvos ryto“ gynyboje, bet svečius gelbėjo pačių šeimininkų dovanėlės pelnyti taškus antruoju šansu po atkovotų kamuolių puolime. Tačiau tai serbų pernelyg negelbėjo – A.Kavaliauskas dėjimu įmūrijo kamuolį į krepšį – 45:27. Po dviejų kėlinių „Lietuvos rytas“ tvirtai pirmavo 47:29.

Pirmieji taškus trečiojo kėlinio pradžioje pelnė „Partizan“, bet vilniečiai greitai atsakė dviem rezultatyviomis atakomis – 51:31. Nesportinė pražanga dar labiau komplikavo „Partizan“ situaciją – skirtumas šoktelėjo jau iki 26 taškų (59:33). E.Muričius ir M.Tepičius ėmė gelbėti serbus. Septyni jų taškai švelnino atotrūkį – 40:61.

„Partizan“ po dar kelių E.Muričiaus išpuolių priartėjo iki 48:61. Reikiamu metu tritaškį pataikė M.Lukauskis – 64:48. Nuo atkaklių serbų bandymų dar labiau priartėti „Lietuvos rytą“ gelbėjo M.Lukauskio ir M.Moserio tritaškiai. Prieš ketvirtąjį kėlinį Vilniaus klubas pirmavo 70:54.

Lemiama rungtynių atkarpa prasidėjo nerezultatyviai – 72:56. A.Kavaliauskas ir T.Leslie dvitaškiais žlugdė paskutiniąsias „Partizan“ viltis atkurti intrigą – 76:56. „Lietuvos ryto“ krepšininkų persvara nebekėlė abejonių – 85:60. „Lietuvos rytas“ rungtynes laimėjo triuškinančiu skirtumu - 92:65.