„Lietuvos rytas“ užtikrintai nugalėjo „Šiaulius“

2016 01 03 19:30
Nuotrauka iš bc.lrytas.lt

„Tete-a-Tete Casino-LKL“ čempionate „Lietuvos rytas“ iškovojo aštuntąją pergalę iš eilės. Vilniečiai namuose 82:61 nugalėjo Šiaulių krepšininkus.

Startinis „Lietuvos ryto“ penketas: Žygimantas Janavičius, Marius Runkauskas, Gediminas Orelikas, Antanas Kavaliauskas ir Artūras Gudaitis.

Pirmuosius susitikimo taškus dėjimu pelnė A.Kavaliauskas. Tačiau po trijų minučių kovos „Šiauliai“ pirmavo 6:7.

Abiejų komandų puolimas atsigavo – A.Kavaliauskas turėjo laisvę po krepšiu, o vilniečiai pirmavo 18:14. Netrukus T.Pačėsas prašė minutės pertraukėlės, nes šeimininkai nesusitvarkė gynyboje – po C.Ayerso tolimo metimo šiauliečiai atsiliko tik 20:19.

„Šiauliai“ išlaikė persvarą ir po pirmo kėlinio pirmavo 24:25.

Antrąjį kėlinį „Lietuvos rytas“ pradėjo daug aktyvesne gynyba, kuri iš karto davė vaisių – šiauliečiai nežaidė taip laisvai ir sunkiai rinko taškus, kol vilniečiai kantriu darbu išsiveržė į priekį 29:26.

A.Juškevičiaus tolimas metimas su kėlinio sirena skriejo pro šalį, o „Lietuvos rytas“ buvo priekyje 45:38.

Vilniečiai sėkmingai pradėjo kėlinį ir toliau kantriai dirbę gynyboje. Po M.Runkausko tolimo metimo svečiai turėjo prašyti minutės pertraukėlės – jie atsiliko 52:43.

„Šiauliai“ kiek stabilizavo padėtį ir neleido T.Pačėso auklėtiniams toliau bėgti – 56:51.

Ž.Janavičius ketvirtį pabaigė greita ataka ir po trijų kėlinių „Lietuvos rytas“ pirmavo 60:54.

Prasidėjus ketvirtam kėliniui sostinės klubas pirmą kartą rungtynėse įgavo dviženklį pranašumą – 64:54.

Vedami puikiai žaidusio A.Gudaičio dėka vilniečiai išliko priekyje ir didino persvarą – 72:58. Vilniaus ekipa laimėjo rungtynes 82:61.

„Lietuvos rytas“: A.Gudaitis 27 (13 atk. kam.), A.Kavaliauskas 16, G.Orelikas 15, M.Runkauskas 7, Ž.Janavičius 6, A.Juškevičius 3, M.Lukauskis, K.Lavrinovičius, J.Jucikas ir R.Giedraitis po 2.

„Šiauliai“: K.Guščikas 13, C.Ayersas 11, D.Dudzinski 10.