„Lietuvos rytas“ užtikrintai pasiekė aštuntfinalį

2015 02 11 19:53
Vilniečių snaiperis Gediminas Orelikas iš trijų bandymų neįmetė nė vieno tritaškio, tačiau iš vidutinio nuotolio atakavo be klaidų. Ritos Stankevičiūtės (LŽ) nuotrauka

Vilniaus „Lietuvos ryto“ strategui Virginijui Šeškui nereikės, kaip dvikovos išvakarėse pats spėliojo, eiti treniruotis ir vėl iš naujo kažko siekti. Jo vadovaujama komanda trečiadienį savo žiūrovų akivaizdoje įtikinamai laimėjo svarbiausią mūšį dėl antro L grupės kelialapio ir kovo 3-iąją Europos taurės turnyro aštuntfinalyje varžysis su Izmiro „Pinar Karsiyaka“ (Turkija).

Geriausiai mūšio Vilniuje scenarijų atspindi rungtynių išvakarėse pasakyti sostinės klubo puolėjo Kšištofo Lavrinovičiaus žodžiai: „Toks klubas kaip „Lietuvos rytas“ namie jokiu būdu negali sau leisti pralaimėti belgams“.

Po pirmo kėlinio „Lietuvos rytas“ prieš Ostendės „Telenet“ pirmavo 15 taškų (31:16), o antrojo viduryje – 25-iais (45:20). Iki ilgosios pertraukos šeimininkai pavydėtinai taikliai atakavo iš vidutinio nuotolio (14/18, 77 proc.) ir nuo trijų taškų linijos (6/10, 60 proc.). Tiesa, trečiojo kėlinio pabaiga privertė kiek sunerimti – Belgijos klubas priartėjo iki 13 taškų (66:79), tačiau per paskutines dešimt minučių vilniečiai įrodė, jog verti yra verti žaisti aštuntfinalyje. Rungtynės laimėtos rezultatu 111:83 (31:16, 30:24, 18:26, 32:17).

Prie trečios pergalės L grupėje svariausiai prisidėjo visus 7 dvitaškius pataikęs Gediminas Orelikas (19 taškų), visus 4 tritaškius pataikęs Martynas Gecevičius (18 tšk.), 4 tritaškius iš 5 įmetęs Billy Baronas bei Antanas Kavaliauskas (po 15 tšk.). „Telindus“ ekipoje rezultatyviausiai žaidė Johnas Price'as (15).