„Lietuvos rytas“ vos neišleido pergalės rungtynėse su „Neptūnu“

2015 04 13 20:16
bc.lrytas.lt nuotrauka

BEKO-LKL čempionate lygos lyderių dvikovoje tris kėlinius užtikrintai pirmavęs „Lietuvos rytas“ (32-4) vos neišleido pergalės iš rankų. Sostinės krepšininkai namuose 84:75 (23:12, 30:18, 18:20, 13:25) įveikė „Neptūną“ (29-8).

Aikštelės šeimininkai rungtynes pradėjo užtikrintai ir po Antano Kavaliausko dvitaškio su pražanga pirmavo (9:1). Po dar kelių sėkmingų atakų ir Mindaugo Lukauskio sėkmingo reido į baudos aikštelę ekipas jau skyrė dviženklis skirtumas (18:5). Po pirmojo kėlinio „Lietuvos rytas“ pirmavo 23:12.

Du Gedimino Oreliko tritaškiai ir spurtas 8:0 leido vilniečiams dar labiau nutolti (31:12). Vaizdas aikštelėje nesikeitė ir įpusėjus ketvirčiui – vilniečiai taikliai atakavo iš toli, o svečiai strigo puolime ir turėjo 20-ies taškų deficitą (44:24). Po pirmos rungtynių pusės Marcelo Nicola auklėtiniai pirmavo 53:30.

Įpusėjus trečiajam kėliniui aikštelės šeimininkai išlaikė turėtą persvarą (58:35). Kšištofas Lavrinovičius pelnė šešis taškus iš eilės, o į tai Arnas Butkevičius atsakė taikliu tritaškiu (67:46). Po 30-ies minučių kovos „Lietuvos rytas“ pirmavo 71:48.

A. Butkevičius dėjimu sumažino svečių deficitą (77:61). Kelios sėkmingos atakos gynyboje ir puolime leido „Neptūnui“ sugrąžinti intrigą (77:67). Vis dėlto per likusį rungtynių laiką svečiai priartėti nesugebėjo ir pergalę iškovojo „Lietuvos rytas“ – 84:75.