„Lietuvos rytas“ žengė į finalą

2015 02 21 20:17
bc.lrytas.lt nuotrauka

Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) taurės turnyre paaiškėjo pirmasis finalo dalyvis. Juo tapo antrojoje rungtynių dalyje varžovų puolimą sustabdęs Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubas.

Marcelo Nicola auklėtiniai pusfinalio susitikime 71:61 (22:20, 8:19, 27:17, 14:5) įveikė „Šiaulių“ krepšininkus.

Klaipėdos „Neptūną“ iš turnyro eliminavę šiauliečiai pirmojoje susitikimo dalyje sėkmingai priešinosi ir sostinės ekipai.

Antrajame kėlinyje dar vieną staigmeną pateikti užsimoję „Šiauliai“ spurtavo 9:0 ir atitrūko – 34:25. 9 taškų pranašumą Roko Giedraičio vedamas klubas išsaugojo iki pat didžiosios pertraukos – 39:30.

Vis tik po didžiosios pertraukos šiauliečių taikikliai nusimušė. Iki tol 77 procentų taiklumu dvitaškius mėtę „Šiauliai“ antrojoje susitikimo dalyje pataikė tik 3 tritaškius iš 15 bei vos 2 tritaškius iš 14.

Tuo pasinaudojęs „Lietuvos rytas“ ėmė sparčiai vytis. Trečiojo kėlinio gale vilniečius po ilgos pertraukos į priekį išvedė Artūras Valeika – 57:56.

Ketvirtajame kėlinyje visiškai subyrėję šiauliečiai niekaip nerado kelių link varžovų krepšio ir pirmuosius taškus pelnė tik praėjus beveik 8 minutėms. Per šį laiką „Lietuvos rytas“ suspėjo susikrauti apčiuopiamą pranašumą (68:58), užtikrinusį bilietą į finalą.

Finale vilniečiai rytoj surems ginklus su Kauno „Žalgirio“ ir Utenos „Juventus“ poros nugalėtoju.

„Lietuvos rytas“: Gediminas Orelikas 18, Antanas Kavaliauskas (7 atk. kam.) ir Billy Baronas po 13, Martynas Gecevičius 10, Simas Jasaitis 7.

„Šiauliai“: Rokas Giedraitis 13, Julius Jucikas 10, Karolis Babkauskas ir Gintaras Leonavičius po 9, Vytautas Šulskis 7.

Marcelo Nicola („Lietuvos ryto“ vyr. treneris): „Tai buvo dvejos rungtynės vienose. Per pirmas 20 minučių mes nepasirodėme, nežaidėme, nebuvome susikoncentravę ir prisidarėme problemų. Leidome mesti per daug laisvų metimų, o tada jie pataikydavo ir sunkios metimus.

Antroje pusėje buvo visai kitokios rungtynės. Mes pradėjome geriau gintis, nieko nepakeitėme, nepradėjome gintis zona ar panašiai, tačiau mes tiesiog kovėmės.“