„Lietuvos rytui“ nepavyko atsirevanšuoti „Zenit“

2015 12 09 21:50
Ritos Stankevičiūtės (LŽ) nuotrauka

„Lietuvos rytas“ buvo įgijęs dviženklę persvarą, tačiau nesugebėjo jos išsaugoti ir 84:92 (25:27, 19:12, 23:22, 17:31) pralaimėjo Sankt Peterburge.

„Lietuvos ryto“ startinė sudėtis: Mindaugas Lukauskis, Nicolas Laprovittola, Deividas Gailius, Gediminas Orelikas, Artūras Gudaitis.

Abi ekipos mačą pradėjo atviru puolimu – tritaškiais apsikeitė Ryanas Toolsonas ir Gediminas Orelikas, dar du taškus pridėjo Deividas Gailius, tačiau rusai greitai lygino rezultatą (5:5).

Rusų klubas iš patogių padėčių rinko taškus – 7:13. Arvydas Gronskis buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės – 19:12.

Po kelių minučių jau „Zenit“ prašė minutės pertraukėlės – vilniečiai, vedami Mariaus Runkausko surengė spurtą ir išlygino rezultatą – 21:21.

Žygimantas Janavičius sėkmingu prasiveržimu pabaigė pirmą kėlinį taškai – po pirmųjų dešimties minučių vilniečiai atsiliko 25:27.

Abi ekipos antrąjį kėlinį pradėjo kiek mažesniu tempu ir sunkiau rinko taškus – sužaidus tris minutes rezultatas išliko lygus – 29:29.

Po įspūdingo Deivido Gailiaus dėjimo vilniečiai pirmavo 34:31. Po Ado Juškevičiaus tritaškio vilniečiai įgijo šešių taškų pranašumą – 39:33. Po dviejų kėlinių švieslentėje degė skaičiai 44:39.

Svečiai sėkmingai pradėjo antrąją rungtynių pusę ir po keturių taškų iš eilės pirmavo 48:39.

Po M.Runkausko tolimo metimo „Lietuvos rytas“ pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą – 53:43.

Netrukus A.Gronskis buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės – rusai spurtavo, o po Janio Timmos dvitaškio ekipas teskyrė du taškai – 55:53.

Rusai toliau strigo vilniečių gynyboje, o Kšyštofo Lavrinovičiaus penki taškai iš eilės ir vėl leido lengviau kvėpuoti – 62:56.

Tokią persvarą „Lietuvos rytas“ išsaugojo ir po trijų kėlinių – 67:61.

Persvara sostinės klubas džiaugėsi neilgai – 72:72, o po R.Toolsono metimo iš toli „Zenit“ jau pirmavo 74:75.

„Lietuvos rytas“ sunkiai rinko taškus, o rusams įsiveržus į priekį 77:74, A.Gronskis priverstinai prašė minutės pertraukėlės.

Rusai, vedami J.Timmos, susikūrė palankią persvarą – 76:83.

Vilniečiai pradėjo pažeisti taisykles prieš „Zenit“, tačiau tai vaisių nedavė – „Lietuvos rytas“ neužpuolė, o „Zenit“ taikliai metė baudų metimus. Rusai laimėjo 92:84.

Salonikuose vietos PAOK įveikė Saratovo „Avtodor“ ir paliko vilniečius be Europos taurės turnyro. Paskutinis grupės mačas Vilniuje su PAOK jau nieko nelems.

„Lietuvos rytas“: K.Lavrinovičius 16, M.Runkauskas 14, G.Orelikas 13, A.Kavaliauskas 11, D.Gailius ir A.Juškevičius po 8, R.Giedraitis 6, Ž.Janavičius ir N.Laprovittola po 4, A.Gudaitis ir M.Lukauskis taškais nepasižymėjo.

„Zenit“: R.Toolsonas 22, J.Timma 18, K.Landry 13.