„Mažeikiai“ antroje rungtynių pusėje nusileido „Šiauliams“

2014 10 04 19:09

BEKO-LKL čempionate šeštadienį buvo sužaistos vienerios rungtynės. „Šiauliai“ namuose tik antroje rungtynių pusėje įrodė savo pranašumą prieš „Mažeikius“ 110:97 (23;26, 29:31, 23:11, 35:27).

Pauliaus Beliavičiaus penki taškai išvedė svečius į priekį, tačiau jau kitoje atakoje sėkmingu metimu atsakė ir Julius Jucikas (4:6). Dar vienas tolimas Beliavičiaus metimas leido jam pelnyti savo 11-ąjį tašką rungtynėse net neįpusėjus pirmajam ketvirčiui. Gintaras Leonavičius ir Jonathanas Lee nubaudė varžovus sėkmingais reidais link krepšio ir sumažino atslikimą iki dviejų taškų (20:22). Visgi kėlinį sėkmingiau užbaigė svečiai iš Mažeikių, kurie po pirmų dešimties minučių pirmavo 23:26.

Svečiai apsukų nemažino ir antrajame kėlinyje. Po Eigirdo Žukausko dviejų taškų su pražanga „Mažeikiai“ padidino atotrūkį iki aštuonių (32:40). Aikštelės šeimininkų treneriui atlikus keletą keitimų, „Šiauliai“ perėmė iniciatyvą ir sumažino deficitą iki minimumo (41:42). Tačiau svečiai kėlinio pabaigoje ir vėl pasinaudojo varžovų spragomis gynyboje ir po pirmos rungtynių pusės „Mažeikiai“ buvo priekyje – 52:57.

Sužaidus dvi minutes trečiajamė kėlinyje Roko Giedraičio tritaškis ir Juliaus Juciko baudų metimai vėl sumažino deficitą iki minimumo (61:62). „Mažeikiai“ pradėjo strigti kėlinio viduryje: J.Lee sumetė baudas, R.Giedraitis pataikė iš toli ir aikštelės šeimininkai išsiveržė į priekį (66:62).

Du tolimi metimai ketvirto kėlinio pradžioje leido aikštelės šeimininkams įgyti 11 taškų persvarą (84:73). Penki Pauliaus Beliavičiaus taškai vėl atgaivino svečių viltis kautis dėl pergalės, tačiau jau kitos atakos metu pirmuosius taškus šiame sezone pelnė Rolandas Alijevas ir atstatė dviženklę savo komandos persvarą (94:81). Rungtynes tolimų metimų serija baigė Vytautas Šulskis ir „Šiauliai“ iškovojo pergalę 110:97.

„Šiauliai“: Vytautas Šulskis 23 tšk. (4/4 dvit., 5/8 trit., 5 rez. perd.), Jonathanas Lee 19 tšk. (11/11 baud., 9 rez. perd., 5 kl.), Rokas Giedraitis 18 tšk. (4/6 trit.), Julius Jucikas 16 tšk. (5 at. kam.), Raynas Olanderis 15 tšk. (6 at. kam.).

„Mažeikiai“: Paulius Beliavičius 31 tšk. (5/10 dvit., 5/10 trit.), Darius Tarvydas 19 tšk. (6/7 dvit.), Eigirdas Žukauskas 13 tšk. (4 rez. perd.).