„Mažeikiai“ garbingai priešinosi „Lietuvos rytui“

2014 11 01 19:35
D. Pipo (Fotodiena/lkl.lt) nuotrauka

Lengvą pergalę Lietuvos krepšinio lygos čempionate iškovojo „Lietuvos ryto“ (8-1) krepšininkai. Vilniečiai namuose 88:80 (34:18, 22:21, 20:20, 12:21) įveikė „Mažeikių“ (0-9) komandą.

Vilniečių gynyba svečius sukaustė jau pirmajame kėlinyje ir likus žaisti tris minutes iki pirmo ketvirčio pabaigos aikštelės šeimininkai pirmavo 26:6. Kėlinio pabaigoje svečai šiek tiek priartėjo, tačiau po pirmų dešimties minučių aikštelės šeimininkai pirmavo užtikrintai 34:18.

Antro kėlinio pradžioje Mažeikių krepšininkai buvo priartėję (36:24), tačiau Gediminas Orelikas pataikė iš toli, Mindaugas Lukauskis pelnė taškus iš po krepšio ir Aloyzas Rudys buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės (47:27). Po pirmos rungtynių pusės „Lietuvos rytas“ pirmavo 56:39.

Įvykiai aikštelėje nekito ir trečiajame kėlinyje. Virginijaus Šeškaus auklėtiniai kontroliavo rungtynių eigą bei po trijų 30-ies minučių kovos buvo priekyje 76:59.

„Mažeikiai“ atgijo ketvirto kėlinio pradžioje. Spurtas 7-0 leido sumažinti deficitą iki dešimties taškų (76:66). Minutės pertraukėlė davė vaisių ir aikštelės šeimininkai vėl nutolo, tačiau likus žaisti tris minutes keli svečių tritaškiai atkūrė intrigą (83:75). Visgi, vilniečiai išsaugojo persvarą ir iškovojo pergalę – 88:80.

„Lietuvos rytas“: Mindaugas Lukauskas 19 tšk. (6 rez. perd.), Gediminas Orelikas 18 tšk. (4 klaidos), Antanas Kavaliauskas 16 tšk. (9 at. kam.).

„Mažeikiai“: Eigirdas Žukauskas 16 tšk. (5 at. kam.), Raimundas Danys 13 tšk., Ignas Vaitkus 11 tšk., Ignas Razutis 11 tšk., Raimundas Petrauskas 10 tšk.