„Mažeikiai“ per pratęsimą pralaimėjo „Lietkabeliui“

2015 04 21 20:36
Domanto Pipo (Fotodiena/lkl.lt) nuotrauka

BEKO-LKL čempionate kovą dėl išlikimo nesėkmingai pradėjo „Mažeikių“ (3-35) ekipa. Aloyzo Rudžio auklėtiniai namuose 89:88 (16:18, 23:16, 14:26, 26:19, 10:9) per pratęsimą nusileido „Lietkabelio“ (11-28) krepšininkams.

Susitikimo pradžioje ekipos keitėsi taikliais metimais (5:5).„Lietkabelis“ pelnė 8 taškus iš eilė ir įgavo pranašumą (5:13). Nuo šio spurto praėjus minutei atkarpą 10:1 sužaidę „Mažeikiai“ paskutinėmis kėlinio sekundėmis perėmė iniciatyvą – 18:16.

Didžiąją antro kėlinio dalį rezultatas buvo lygus, tačiau karts nuo karto į priekį šoktelėdavo „Lietkabelis“ (29:31). Ignui Razučiui užsidirbus techninę pražangą 4 Arno Labucko baudos metimai iš eilė padidino panevėžiečių pranašumą iki 7 taškų (30:37). Per likusią ketvirčio minutę „Mažeikiai“ savo padėties nepagerino ir ilgosios pertraukos metu turėjo 5 taškų deficitą – 34:39.

Sindey Sandersas ir Darius Tarvydas inicijavo „Mažeikių“ spurtą 15:2 (53:45). Penki Evaldo Žabo taškai ir du Manto Kazono baudos metimai sumažino skirtumą (55:52). Nepaisant to Simonas Serapinas ir I. Razutis prieš kėlinio pabaigą atstatė 7 taškų mažeikiškių persvarą – 60:53

„Lietkabelis“ neteko penktąją asmeninę pražangą gavusio E. Žabo, bet panevėžiečiai sugebėjo sumažinti deficitą iki 3 taškų (71:68). Teisėjai Dariui Griškėnui skyrė nesportinę pražangą, bet tuo „Mažeikiai“ nepasinaudojo (74:72). Gedimino Žalalio tritaškis sugrąžino persvarą „Lietkabeliui“ (74:75). „Mažeikiai“ pradėjo naudoti pražangų taktiką. Paskutinėmis sekundėmis S. Serapinas tritaškiu išplėšė pratęsimą – 79:79.

Pratęsimą „Mažeikiai“ pradėjo 4 taškais, į kuriuos „Lietkabelis“ atsakė J. Žužos dvitaškiu ir Manto Kazono baudos metimu (83:82). Toks atotrūkis tarp komandų laikėsi 2 minutes (88:87). J. Žuža išvedė „Lietkabelį“ į priekį (88:89). Per likusį laiką rezultatas nepakito ir „Lietkabelis“ laimėjo rezultatu 88:89.

Mažeikiai“: Darius Tarvydas 19, Darius Pakamanis 17, Raimundas Danys 16, Simonas Serapinas 13.

Lietkabelis“: Evaldas Žabas 25, Jurica Žuža 23, Arnas Labuckas 12 (17 atk. kam.), Mantas Kazonas 12, Darius Griškėnas 11.