„Neptūnas“ Eurolygoje tampa savas

2014 11 20 21:10
Klaipėdiečiai Eurolygoje iškovojo jau tris pergales. bcneptunas.lt nuotrauka

ULEB Eurolygos debiutantai Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai antrą ratą pradėjo saldžiu kerštu Vitorijos „Laboral Kutxa“ (Ispanija) ekipai už nesėkmę pirmame rate.

Ketvirtadienį savo žiūrovų akivaizdoje Kazio Maksvyčio auklėtiniai po itin dramatiškos kovos 80:79 (20:15, 21:18, 20:21, 19:25) nugalėjo Ispanijos klubą ir per šeštas Eurolygos rungtynes iškovojo trečią pergalę.

Iššvaistė 18 taškų

Aktyviai rungtynes pradėję klaipėdiečiai trečio kėlinio viduryje įgijo net 18 taškų persvarą (53:35). Tiesa, euforija „Švyturio“ arenoje truko neilgai – netrukus iš solidaus šeimininkų pranašumo beliko tik 3 taškai (55:52). Toks svečių smūgis Lietuvos krepšinio lygos vicečempionų nesugniuždė. Lemiamo kėlinio pradžioje jie vėl pabėgo (66:54), tačiau ir vėl džiaugsmas buvo laikinas: likus žaisti keturias minutes švieslentėje žibėjo 68:68. Dėl tokio rezultato reikėtų kaltinti „Laboral Kutxa“ naujoką, buvusį žalgirietį Mirzą Begičių, kuris į ekipą buvo pakviestas vietoj susižeidusio aukštaūgio Lamonto Hamiltono. Tik po pertraukos aikštelėje pasirodęs 216 cm centras iš Slovėnijos pelnė 8 taškus.

Paskutinė dvikovos minutė privertė sunerimti ne vieną Lietuvos krepšinio gerbėją. Sveiką kailį išnešti „Neptūnui“ padėjo Simas Galdikas, pelnęs, kaip paskui paaiškėjo, pergalingus taškus.

Rezultatyviausiai „Neptūno“ ekipoje žaidė Mustafa Shakuras ir Donatas Zavackas. Abu pelnė po 16 taškų. Donatas pataikė visus 4 tritaškius. Iš varžovų šeimininkams nervus gadino Thomasas Heurtelis. Jo sąskaitoje net 31 taškas. Įdomiausia, jog jis tritaškius metė už visą komandą: „Laboral Kutxa“ pataikė 9 tolimus metimus iš 31, ispanų lyderiui priklausė net 8 taiklūs metimai iš 10.

„Žalgiris“ sieks revanšo

Kita mūsų šalies komanda Kauno˙„Žalgiris“ antrą ratą penktadienį (19.45 val.) taip pat pradės akistata su Ispanijos klubu Madrido „Real“ ir vedina tokių pat ketinimų – atsigriebti už nesėkmę pirmame rate. Kauniečiai pirmą dvikovą išvykoje Madrido klubui, kuriam atstovauja Lietuvos rinktinės puolėjas Jonas Mačiulis, pralaimėjo 71:80.

„Žalgiris“ A grupėje iškovojo tris pergales ir užima trečiąją vietą. Pirmauja po keturis kartus laimėję Stambulo „Anadolu Efes“ (Turkija) ir „Real“ krepšininkai. Vienintelę nesėkmę ispanai patyrė prieš savaitę žaisdami būtent su šia Turkijos komanda.

Ispanijos ekipoje pastaruoju metu dėl traumos negali žaisti vienas lyderių Rudy Fernandezas. Kauniečių snaiperis Artūras Milaknis teigė, kad pakeisti R. Fernandezą Madrido komanda turi kuo. „Turbūt daugiau minučių gaus J. Mačiulis bei puikiai atakuojantis Jaycee Carrollas. Jis kartu su Juanu Carlosu Navarro yra fenomenalūs metikai, kurie kiekvieną dieną dirba savo darbą. Manau, kad nuo mūsų pirmojo susitikimo „Real“ žaidimas labiau susiklijavo, tačiau šį kartą žaisime namie, kur turėsime savo sirgalių palaikymą“, – sakė A. Milaknis.

„Real“ gretose kiek netikėtai rezultatyviausiai rungtyniauja atsarginis gynėjas amerikietis Jaycee Carrollas, jis vidutiniškai aikštelėje 18 minučių ir renka 12,6 taško. Tritaškius amerikietis meta 63 proc. taiklumu (12/19).

„Real“ Eurolygoje pirmauja pagal pelnomus taškus (vid. 91,2). Šis klubas taip pat daugiausia atlieka rezultatyvių perdavimų (23,8). „Žalgiris“ taip pat turi kuo pasigirti: šalies čempionai taikliausiai meta nuo trijų taškų linijos (46,5 proc.). Sykiu kauniečiai Eurolygoje klysta dažniausiai (vid. 19).

Ketvirtadienį šioje grupėje pirmosios į kovą stojo Kazanės „Uniks“ (Rusija) ir Stambulo „Anadolu Efes“ (Turkija) ekipos. Kazanės klubui vadovavo naujasis treneris Jevgenijus Pašutinas. Po dvejų metų pertraukos į komanda grįžęs J. Pašutinas pakeitė Graikijos krepšinio specialistą Argirį Pedoulakį. Komandos valdžia buvo nepatenkinta „Uniks“ krepšininkų startu Eurolygoje, kai per pirmąjį ratą A grupėje buvo pasiekta tik viena pergalė. Trenerių rokiruotė buvo sėkminga: antrą pergalę „Uniks“ iškovojo namie turkus nugalėdama 67:64 (14:18, 14:16, 15:19, 24:11).