„Neptūnas“ iškovojo antrąją pergalę Europos taurėje

2013 11 21 10:25
Klaipėdos "Neptūno" klubo nuotrauka

Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai Europos taurės rungtynėse su kaupu atsirevanšavo Suomijos „Bisons“ ekipai – trečiadienio vakarą „Švyturio“ arenoje varžovus palaužė dviženkle taškų persvara – 85:72.

Tai buvo antroji „Neptūno“ pergalė Europos taurės turnyre.

Šeimininkai dvikovą pradėjo geriau ir jau po pirmojo kėlinio pirmavo 22:13, o antrojo kėlinio pradžioje po Mariaus Runkausko tolimo šūvio Klaipėdos krepšininkai susikrovė ir dviženklę taškų persvarą – 26:13.

Netrukus Kazio Maksvyčio auklėtiniai krito į duobę – ėmė klysti, o tuo pasinaudoję varžovai sužaidė atkarpą 15:3 ir priartėjo iki minimumo – 29:28. Dar po kelių akimirkų rezultatas jau buvo lygus – 31:31, o komandos į didžiąją pertrauką iškeliavo suomiams vienu tašku pirmaujant – 34:33.

Po atokvėpio minutėlių „Neptūnas“ jau atrodė kur kas geriau – po du tritaškius pataiklė Justas Sinica, Edgaras Ulanovas, po krepšiu taškus pelnė Valdas Vasylius ir „Neptūnas“ trečiojo kėlinio pabaigoje jau turėjo solidžią 15 taškų persvarą – 65:50.

Svečiai dar buvo priartėję iki 5 taškų 63:68, tačiau reikiamomis akimirkomis varžovus į nokautą pasiuntė tolimas bombas laidęs M.Runkauskas.

Kazys Maksvytis („Neptūno“ vyr. treneris): „Džiaugiuosi pergale, grįžę po klajonių Rusijoje gavome gerų emocijų. To mums reikėjo. Pirmose rungtynėse Suomijoje nepavyko iškovoti pergalės – pralaimėjome vos 1 taško skirtumu. Šįkart mums pavyko geria pasiruošti rungtynėms ir jau atrodėme geriau. Gerai, kad atsirevanšavome. Visgi nepavyko išvengti duobių, tačiau labai džiaugiuosi, kad neleidome sumažinti skirtumo iki vieno lemiamo metimo. Džiaugiuosi savo komanda. „Bisons“ komanda – gera. Suomiai dar kartą įrodė, kad jie moka žaisti krepšinį. Po šios pergalės mes negalime pernelyg džiaugtis, mūsų dar laukia daug svarbių rungtynių, Europos taurės varžybose dar ne viskas prarasta.“

Justas Sinica („Neptūno“ žaidėjas): „Džiugu, kad pagaliau laimėjome. Rungtynių baigtis nesiklostė paskutinėmis sekundėmis ir pagaliau nepralaimėjome 1-2 taškais, kaip buvo anksčiau, o laimėjome gana solidžiu 13 taškų skirtumu. Gal jau viskas pagerės... Trečiajame kėlinyje pasiteisino aikštės gynyba ir ten jau pabėgome. Visada būna pakilimai ir duobės, to neišvengėme ir antrajame kėlinyje, gerai, kad išlipome iš tos duobės. Kitaip gal vėl būtume tampęsi iki rungtynių pabaigos. Komandoje po pralaimėjimų psichologinio nuosmūkio nebuvo. Tiesiog žaidžiame savo žaidimą, stengiamės ir tiek, o gaunasi taip, kaip gaunasi. Darome viską, ką galime ir mokame.“

Gregory Gibsonas („Bisons“ treneris): „Šįkart "Neptūnas" mus nustebino. Pribloškė mus taikliais metimais. Nežinau, kas mums atsitiko trečiajame kėlinyje, mes nesugebėjome atsilaikyti prieš galingą „Neptūno“ puolimą. Kai tik mes padarydavome klaidą, „Neptūnas“ vis mus bausdavo taikliais metimais. Sveikiname „Neptūną“, jie šįkart žaidė labai gerai ir buvo verti pergalės.“

„Neptūnas“ – „Bisons“ 85:72 (22:13, 11:21, 32:18, 20:20)

„Neptūnas“: Martynas Mažeika ir Marius Runkauskas (2/3 dvit., 4/6 trit.) – po 16, Justas Sinica 15, Valdas Vasylius 7, Arvydas Eitutavičius, Vytautas Šarakauskas (10 atk. kam.) ir Edgaras Ulanovas – po 6.

„Bisons“: Tukka Kotti (9 atk. kam.), Billy Keysas ir Johnas Williamsonas – po 15, Mikko Koivisto 9, Frankas Robinsonas 8.

„Neptūnas“ taikliai metė ne tik tritaškius (13/25, 52 proc.), bet ir dvitaškius (18/28, 64 proc.) bei nuo baudų metimus (10/12, 83 proc.).

Klaipėdiečiai, nugalėję „Bisons“ ekipą, pakilo į ketvirtą Europos taurės H grupės vietą.

Pirmoji „Neptūno“ ir „Bisons“ akistata Suomijoje buvo pasibaigusi minimalia aikštės šeimininkų persvara. Taigi šįkart neptūniečiai suomiams atsirevanšavo su kaupu.

Kitas rungtynes „Neptūnas“ žais lapkričio 23 d. (šeštadienį) 17 val. išvykoje su Rygos VEF (Latvija) ekipa. Tai bus VTB Vieningosios lygos turnyro rungtynės. Vėliau, lapkričio 27 d. (trečiadienį), neptūniečių taip pat išvykoje laukia Europos taurės akistata su Stambulo „Bešiktaš“ ekipa (Turkija).

Gruodžio 1 d. (sekmadienį) išvykoje – su Kazachstano „Astana“ (VTB Vieningoji lyga), o artimiausias namų rungtynes „Švyturio“ arenoje neptūniečiai žais gruodžio 4 d. (trečiadienį) 19 val. su Atėnų „Panionios“ (Graikija) komanda (Europos taurės rungtynės).