„Neptūnas“ iškovojo Karaliaus Mindaugo taurės bronzą

2016 02 21 15:28
Dainius Adomaitis. Romo Jurgaičio (LŽ) nuotrauka

Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai pirmą kartą klubo istorijoje iškovojo „KIDY tour – Karaliaus Mindaugo taurės“ turnyro bronzos medalius ir dar gavo 15 tūkstančių eurų piniginį prizą. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai mažajame turnyro finale 37 taškų skirtumu – 88:51 nukovė Prienų-Birštono „Vytautą“.

Klaipėdiečiai dvikovą pradėjo galingai – po Jerai Granto dėjimo, Arvydo Šikšniaus dviejų tolimų šūvių (tiesa, vienąkart užmynė ant tritaškio linijos) ir J. Granto prasiveržimo su bauda „Neptūnas“ trūktelėjo į priekį – 10:4. Dar po kelių akimirkų neptūniečiai susikrovė ir dviženklę persvarą – 20:7.

Antrajame kėlinyje skirtumas buvo išaugęs iki 15 taškų – 41:26, tačiau komandos į didžiąją pertrauką iškeliavo „Neptūnui“ pirmaujant 13 taškų persvara – 43:30.

Trečiajame kėlinyje neptūniečiai dar labiau sukaustė savo varžovų puolimą – „Vytautas“ po pertraukos pirmuosius taškus pelnė tik ketvirtąją minutę po Laimono Kisieliaus baudos, o tuo tarpo „Neptūnas“ rinko taškus ir dar labiau nutolo – 49:31. Septintąją trečiojo kėlinio minutę po Vytauto Šarakausko reido po krepšiu „Neptūno“ pranašumas perkopė 20 taškų ribą – 61:40.

Prieš ketvirtą kėlinį „Neptūnas“ užtikrintai valdo situaciją – 67:45, o kėlinio viduryje po Lauryno Bieliausko tritaškio skirtumas išaugo iki 29 taškų – 80:51 ir dėl nugalėtojo jau niekam nekilo abejonių.

„Neptūnas“ – „Vytautas“ – 88:51 (20:9, 23:21, 24:15, 21:6)

„Neptūnas“: Jerai Grantas – 17, Vytautas Šarakauskas – 14, Arvydas Šikšnius – 12 (7 atk. kam., 7 rez. perd.), Martynas Mažeika, Travis Baderis ir Laurynas Beliauskas – po 10, Danielis Ewingas – 5, Donatas Zavackas ir Arnas Butkevičius – po 3, Gilvydas Biruta – 2 tšk. Turnyro mažajame finale „Neptūnui“ nepadėjo legionierius Trentas Plaistedas, šeštadienį patyręs kirkšnies traumą ir įžaidėjas Mindaugas Girdžiūnas, vis dar besigydantis riešo lūžį.

„Vytautas“: Vytautas Šulskis ir Šarūnas Vasiliauskas – po 11, Kajus Okmanas – 10, Domantas Šeškus – 7.