„Neptūnas“ išsikapstė iš „Dzūkijos“ gynybos spąstų

2015 01 25 21:01
hwalls.com nuotrauka

Vidutiniškai po 89 taškus pelniusi rezultatyviausia BEKO-LKL komanda Klaipėdos „Neptūnas“ Alytuje pateko į „Dzūkijos“ gynybos spąstus, bet vis dėlto išsikapstė. BEKO-LKL vicečempionai palaužė alytiškius 72:66 (27:17, 6:14, 13:13, 26:22).

Likus rungtyniauti dvi minutes klaipėdiečiai pirmavo vos dviem taškais 65:63, tačiau sėkmingai apsigynė nuo dviejų „Dzūkijos“ gynėjo Pauliaus Dabrausko reidų ir rezultatyviomis atakomis įtvirtino pergalę.

Pirmosios penkios rungtynių minutės vyko taškas į tašką (10:10), kol antrojo ketvirčio pusėje „Neptūnas“ spurtavo 9:0 ir atitrūko 19:10. Alytiškiai bandė mažinti skirtumą, bet M.Girdžiūno ir J.Sinicos tritaškiai leido „Neptūnui“ susikrauti dviženklį skirtumą 25:15. Pirmasis kėlinys baigėsi „Neptūnui“ pirmaujant 27:17.

Tačiau antrajame kėlinyje visas klaipėdiečių pranašumas ištirpo. K.Maksvyčio auklėtiniai net šešias minutės nesugebėjo pelnyti nė taško ir po F.Dmitrievo tritaškio „Dzūkija“ išlygino rezultatą – 31:31. Tiesa, iki pertraukos „Neptūnas“ neleido šeimininkams išsiveržti į priekį ir pirmavo 33:31.

„Dzūkijos“ gynybos gniaužtuose „Neptūnas“ liko suspaustas ir trečiojo kėlinio pradžioje. Klaipėdiečiai per 3,5 minutės nepelnė nė taško, o tuo pasinaudojęs Alytaus klubas išsiveržė į priekį 36:33. Tiesa, D.Zavacko ir M.Girdžiūno baudų metimai sugrąžino „Neptūnui“ trapią persvarą – 37:36. Netrukus dzūkai įkrito į nedidelę duobelę ir suteikė „Neptūnui“ galimybę nežymiai atitrūkti – 44:38. Vis dėlto R.Ūzo ir F.Dmitrievo tritaškiai prieš trečiojo kėlinuko pabaigą sumažino skirtumą iki 44:46.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo „Dzūkijos“ tritaškiu, pakėlusiu sirgalius iš savo vietų (47:46), bet „Neptūno“ gretose iš toli prabilę J.Sinica ir V.Vasylius vėl leido svečiams kiek atsikvėpti – 52:47. Alytaus komanda nenuleido rankų. M.Mažeika buvo nubaustas technine pražanga ir nedidele dovanėle pasinaudojusi „Dzūkija“ įpusėjus ketvirtajam ketvirčiui priartėjo 57:59. Likus žaisti dvi minutes komandas vis dar skyrė du taškai (63:65). S.Galdikas iš pradžių sumetė abu baudų metimus, o kitoje aikštės pusėje blokavo P.Dambrausko metimą (67:63). Dar kitoje atakoje P.Dambrauskas prametė iš po krepšio, o D.Gailius baudų metimais didino skirtumą 69:63. V.Dilys dvitaškiu su pražanga bandė gelbėti „Dzūkijos“ situaciją (66:70), bet laiko buvo per mažai. „Neptūnas“ šventė pergalę 72:66.

„Neptūnas“: M.Girdžiūnas 16, J.Sinica (5 rez. perd.), D.Gailius ir S.Galdikas (10 atk. kam.) po 12, V.Vasylius ir M.Mažeika po 5, V.Šarakauskas 4, K.Bensonas, D.Zavackas ir A.Butkevičius po 2.

„Dzūkija“: F.Dmitrievas ir A.Lapeta po 14, P.Dambrauskas 11, R.Ūzas ir A.Jomantas (5 rez. perd.) po 8, T.Lekūnas 5, V.Dilys ir I.Sejfičius po 3.