„Neptūnas“ iššvaistė 21 taško persvarą ir subyrėjo Stambule

2015 01 28 21:35
Oresto Gurevičiaus (LŽ) nuotrauka

Net solidi persvara nepadėjo Klaipėdos „Neptūnui“ (1-3) nutraukti nesėkmingos atkarpos išvykose. Kazio Maksvyčio auklėtiniai trečiadienį Stambule iššvaistė 21 taško pranašumą ir 78:80 (30:15, 20:22, 13:22, 15:21) nusileido „Bešiktaš“ (2-2) komandai.

Praradę viską, ką turėjo, „Neptūno“ krepšininkai atsidūrė besivejančiųjų vaidmenyje paskutinę dvikovos minutę, kai Johnas Hollandas, likus žaisti 36 sekundes, realizavo du baudų metimus ir pirmą kartą rungtynėse išvedė šeimininkus į priekį – 77:76.

Po 12 sekundžių Mustafa Shakuras baudų metimais sugrąžino svečiams pranašumą, bet netrukus lemiamą žodį tarė Chrisas Loftonas.

„Bešiktaš“ komandos amerikietis po minutės pertraukėlės visą laiką turėjo kamuolį savo rankose, o, likus žaisti 7 sekundes, švystelėjo taiklų tritaškį per Arno Butkevičiaus rankas ir pakėlė negausiai arenoje susirinkusius žiūrovus ant kojų.

„Neptūnas“ po minutės pertraukėlės dar surezgė sėkmingą ataką ir Donatas Zavackas galėjo išplėšti pergalę, tačiau jo tritaškis skriejo pro šalį. Iki tol jis buvo sumetęs 4 tritaškius iš 5.

Taip klaipėdiečiai septintą kartą šį sezoną pralaimėjo išvykos rungtynes Europos varžybose ir praktiškai palaidojo viltis žengti į kitą etapą. „Neptūno“ krepšininkams dar liko dvejos rungtynės, tačiau bent vienas „Bešiktaš“ laimėjimas per likusius du turus panaikintų visas jų galimybes.

Nutraukti išvykų prakeiksmo uostamiesčio krepšininkams nepadėjo nė tai, kad jie puikiai pradėjo rungtynes. Klaipėdiečiai dar pirmajame kėlinyje susikrovė 15 taškų pranašumą (26:11), o įpusėjus antrajam pirmavo 41:20. Vietos žiūrovai tada pradėjo švilpti „Bešiktaš“ žaidėjams.

Šeimininkai dar iki ilgosios pertraukos sumažino atsilikimą iki 13 taškų, o prasidėjus trečiam kėliniui greitai priartėjo iki 7 taškų (46:53). Visgi klaipėdiečiai iki pat paskutinės minutės turėjo trapią persvarą, kol dvi sėkmingos šeimininkų atakos nepalaidojo jų vilčių.

Bešiktaš“: JaJuanas Johnsonas 18, Ryanas Broekhoffas 17, Chrisas Loftonas 15, Scottas Reynoldsas 11 (5 rez. perd.).

Neptūnas“: Donatas Zavackas 14, Mustafa Shakuras 13, Keithas Bensonas 11, Simas Galdikas 10.