„Neptūnas“ išvykoje palaužė „Dzūkiją“

2014 11 23 18:31
Romo Jurgaičio (LŽ) nuotrauka

BEKO-LKL čempionte „Neptūnas“ (11-2) išvykoje 91:75 (24:9, 18:24, 22:16, 27:26) įveikė Alytaus „Dzūkijos“ (7-7) ekipą.

Donatas Zavackas ir Justas Sinica rungtynes pradėjo tolimais metimais, dar keturis taškus pridėjo Simas Galdikas ir svečiai pirmavo (10:0). Pirmuosius aikštelės šeimininkų taškus greitoje atakoje pelnė Michealas Dixonas, dar du pridėjo Artūras Jomantas, tačiau svečiai ir toliau užtikrintai pirmavo (9:24).

Du taiklūs tritaškiai antro kėlinio pradžioje leido „Dzūkijai“ priartėti (20:30). Tačiau svečiai sužaidė puikią atkarpą ir vėl nutolo (21:35). Ketvirčio pabaigoje ekipos apsikeitė taikliomis atakomis ir pries didžiąją pertrauką svečiai pirmavo (33:42).

D.Zavackas ėmėsi iniciatyvos trečio kėlinio pradžioje ir vėl leido „Neptūnui“ nutolti (38:52). Po kelių sėkmingų atakų ir Martyno Paliukėno dėjimo aikštelės šeimininkai sumažino deficitą iki 10-ies taškų (46:56). Ketvirtį sėkmingiau baigė svečiai ir išlaikė persvarą (49:64).

M.Dixono taškai ir svečių klaidos privertė Kazį Maksvytį prašyti minutės pertraukėlės (55:65). Rokas Ūzas pataikė iš toli, du taškus pridėjo Vilmantas Dilys ir skirtumas ištirpo iki vienženklio (65:74). Tačiau „Neptūnas“ ir toliau išlaikė iniciatyvą savo rankose ir iškovojo pergalę – 91:75.

„Dzūkija“: Michealas Dixonas 19 tšk., Vilmantas Dilys 15 tšk., Rokas Ūzas 12 tšk., Rytis Juknevičius 9 tšk. (3 per. kam., 5 per. kam.).

„Neptūnas“: Donatas Zavackas 23 tšk., Justas Sinica 16 tšk., Mustafa Shakuras 10 tšk., Egidijus Dimša 9 tšk., Arnas Butkevičius 8 tšk., Mindaugas Girdžiūnas 8 tšk.