„Neptūnas“ laimingas, vilniečiai – sugniuždyti

2015 10 30 6:00
Per nesėkmingai susiklosčiusias rungtynes su „Avtodor“ Vilniaus ekipoje rezultatyviausiai žaidė Deividas Gailius. Ritos Stankevičiūtės (LŽ) nuotrauka

Klaipėdos „Neptūno“ komanda po pratęsimo įsirašė pirmą pergalę Europos taurės turnyre. Tuo metu apie antrą laimėjimą svajojęs Vilniaus „Lietuvos rytas“ savo arenoje liko prie suskilusios geldos.

Dainiaus Adomaičio treniruojama uostamiesčio komanda „Švyturio“ arenoje 99:90 įgėlė Volgogrado „Krasnyj Oktiabr“ (Rusija) ekipai. Vilniuje tuo metu tvyrojo liūdna nuotaika. Beviltiškai sužaidę trečią kėlinį (15:32) „Lietuvos ryto“ krepšininkai 81:97 neatsilaikė prieš kitą Rusijos klubą Saratovo „Avtodor“.

Kiekvienas nori tokių vyrų

Uostamiestyje per 40 žaidimo minučių nugalėtojas nepaaiškėjo: paskutinę ataką Volgogrado ekipos amerikietis Jordanas Hamiltonas baigė rezultatyviai ir išplėšė pratęsimą (81:81). Per papildomas penkias minutes lemiamomis akimirkomis puikiai sužaidęs Martynas Mažeika pataikė tritaškį, du taškus pridėjo rezultatyviausiai „Neptūno“ ekipoje žaidęs Danielis Ewingas (22 taškai). Tai šeimininkams leido atitrūkti per saugų atstumą ir savo gerbėjus nudžiuginti pirma pergale.

„Kiekvienas treneris nori turėti taip dirbančius vyrus. Jie šios pergalės labai norėjo ir to nusipelnė“, – savo auklėtiniais didžiavosi klaipėdiečių treneris D. Adomaitis. Jis išskyrė Travisą Baderį, kuris visus savo 17 taškų pelnė per pirmus du kėlinius. Šis puolėjas iš JAV per pirmas 20 minučių pataikė visus penkis kartus nuo trijų taškų linijos.

„Tie taiklūs T. Baderio šūviai išjudino visus komandos žaidėjus – jie pradėjome žaisti tokį krepšinį, kokį demonstruojame per treniruotes“, – kalbėjo D. Adomaitis.

„Neptūnas“ pataikė 12 tritaškių iš 26 (46 proc.), o varžovai – 7 iš 28 (25 proc.), be to, šeimininkai rečiau klydo (11 ir 20 klaidų).

„Krasnyj Oktiabr“ treneris Kirilas Bolšakovas sunkiai susitaikė su pralaimėjimu. Jo manymu, viską lėmė du svarbiausiomis akimirkomis pataikyti „Neptūno“ tritaškiai: vienas – ketvirto kėlinio pabaigoje, kitas – artėjant pratęsimo pabaigai.

Laukia akistata Klaipėdoje

Vilniuje po dviejų kėlinių „Lietuvos rytas“ atsiliko tik keturiais taškais (46:50), tačiau po trečiojo svečiai iš Saratovo pirmavo net 21 tašku (82:61). Per paskutines 10 minučių sostinės ekipai buvo pavykę skirtumą sumažinti iki dešimties taškų (72:82), bet šeimininkų spragomis gynyboje pasinaudodami „Avtodor“ krepšininkai vėl nutolo.

„Lietuvos ryto“ strategas Marcelo Nicola pabrėžė auklėtinių prastą gynybą: per antrą kėlinį varžovai pelnė 29, o per trečią – 32 taškus.

„Žaidžiant be gynybos neįmanoma tikėtis laimėti“, – teigė „Lietuvos rytą“ treniruojantis specialistas iš Argentinos.

„Avtodor“ treneris Bradas Greenbergas buvo patenkintas subalansuotu savo komandos žaidimu: aštuoni jo krepšininkai pelnė dviženklį taškų kraitį.

Abi Europos taurės turnyre dalyvaujančios Lietuvos ekipos jau šį šeštadienį Klaipėdoje išmėgins jėgas tarpusavyje. Tai bus Lietuvos krepšinio lygos dvikova.

„Neptūno“ treneris D. Adomaitis žino, kad į uostamiestį „Lietuvos rytas“ po trečiadienio nesėkmės atvažiuos dar piktesnis.

„Vilniečiai pralaimėjo dvejas rungtynes iš eilės. Jų situacija tokia, kad trečių rungtynių pralaimėti nebegali. Bet mes žaisime namie ir neslepiame ambicijų „Lietuvos rytą“ nugalėti“, – teigė Klaipėdos ekipos treneris.

E grupė

Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Saratovo „Avtodor“ 81:97 (27:23, 19:27, 15:32, 20:15). „Lietuvos rytas“: D. Gailius 15 tšk., N. Laprovittola 14, J. Jucikas 13, A. Kavaliauskas 11, G. Orelikas 10; „Avtodor“: J. Chappellas 15, T. Petersonas 14, M. Armsteadas 13, A. Klimenka, J. Kolesnikovas ir A. Zabelinas po 11.

Salonikų PAOK (Graikija) – Stambulo „Bešiktaš“ (Turkija) 80:100 (14:27, 14:28, 33:17, 19:28).

Šolnoko „Olaj“ (Vengrija) – Sankt Peterburgo „Zenit“ (Rusija) 75:84 (14:17, 17:20, 18:26, 26:21).

Lentelė

(pergalės, pralaimėjimai, pelnyti ir praleisti taškai)

F grupė

Klaipėdos „Neptūnas“ – Volgogrado „Krasnyj Oktiabr“ 99:90 (16:17, 27:25, 22:16, 16:23; 18:9). „Neptūnas“: D. Ewingas 22 (5 rez. perd.), T. Baderis 17 (3–5/7), D. Zavackas 15, M. Mažeika 13, J. Grantas 9; „Krasnyj Oktiabr“: J. Johnsonas 22 (13 atk. kam.) J. Hamiltonas 21 (2–10/11), T. Mitchellas 16, R. Guinnas 14, D.J. Cooperis 13 (8 atk. kam., 10 rez. perd.).

Atėnų AEK (Graikija) – Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ 87:70 (24:26, 23:20, 19:14, 21:10).

Stambulo „Galatasaray“ (Turkija) – Jeruzalės „Hapoel“ (Izraelis) 87:79 (33:22, 12:17, 17:15, 25:25).

1. „Galatasaray“ 3 0 270:234
2. „Nižnij Novgorod“ 2 1 240:231
3. AEK 1 2 246:255
4. „Neptūnas“ 1 2 248:258
5. „Krasnyj Oktiabr“ 1 2 259:271
6. „Hapoel“ 1 2 224:238