„Neptūnas“ liko be „Top 16“

2014 12 18 21:54
Šarūno Dužino/bcneptunas.lt nuotrauka

Nei patys iškovojo pergalę, nei sulaukė Kalėdinės dovanėlės Stambule. Lūkesčius viršijęs Klaipėdos „Neptūno“ (4-6) sezonas Eurolygoje baigėsi Valensijoje.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai Ispanijoje 65:103 (17:28, 14:24, 18:23, 16:28) nusileido vietos „Basket“ (3-7) komandai ir D grupėje smuktelėjo į penktą vietą. Tai reiškia, kad naujus metus klaipėdiečiai pasitiks žaisdami Europos taurėje, o ne „Top 16“ etape.

„Neptūnas“ galėjo žengti į kitą etapą netgi pralaimėjęs taip beviltiškai, tačiau turėjo tikėtis Pirėjo „Olympiakos“ pergalės Stambule. Visgi ten „Galatasaray“ ekipa 79:74 pranoko graikus ir šoktelėjo į ketvirtą turnyrinės lentelės vietą.

Tiek „Neptūnas“, tiek „Galatasaray“ surinko po lygiai pergalių, tačiau turkai aukštesnę vietą užėmė dėl geresnio tarpusavio rungtynių santykio. Namie jie „Neptūną“ buvo įveikę net 94:68, todėl klaipėdiečių pergalė namie 82:72 neprilygo nė iš tolo.

Paskutinės „Neptūno“ rungtynės buvo jų visos kampanijos Eurolygos atspindys. Per penkerias rungtynes išvykose klaipėdiečiai ne tik neiškovojo nė vienos pergalės, bet ir nesugebėjo nė pasipriešinti varžovams – nesėkmės buvo patirtos vidutiniu 24 taškų skirtumu.

Valensijoje „Neptūno“ viltys žlugo vos prasidėjus trečiam kėliniui. Klaipėdiečiai neblizgėjo ir iki tol, kai įpusėjus mačui atsiliko 21 tašku (31:52), tačiau trečio ketvirčio pradžioje ispanai pelnė 8 taškus be atsako ir skirtumas tapo nepadorus – 60:31.

„Neptūnas“ vis bandė laimę iš toli (36 tritaškiai), bet tikslą pasiekė vos 9 metimai (25 proc.). Valensijos ekipa tuo metu realizavo 13 iš 25 tritaškių.

„Basket“: Luke'as Harangody 20 (8 atk. kam.), Bojanas Dubljevičius 19, Krešimiras Lončaras 15, Pablo Aguilaras 13, Romainas Sato ir Nemanja Nedovičius po 11, Pau Ribasas 10.

„Neptūnas“: Deividas Gailius 15, Donatas Zavackas 11, Valdas Vasylius 9, Arnas Butkevičius 8.

„Neptūnas“ pirmajame rate Valensijos ekipą namie pranoko 94:87. Klaipėdiečiai visas keturias pergales Eurolygoje iškovojo savo aikštėje.

Kazys Maksvytis („Neptūno“ vyr. treneris): „Reikia pripažinti, kad varžovai šįvakar buvo stipresni, mes visur buvome lėtesni. Po didžiosios pertraukos bandėme keisti gynybos sistemas ir sumažinti skirtumą, bet, deja, tai nepavyko. Tikėkimės, kad ta patirtis, kurią sukaupėme Eurolygoje, mums padės Europos taurės varžybose.

Klausiate, ar neapmaudu, kad nepatekome į Eurolygos „Top 16“ etapą? Žinoma, kad apmaudu, visa tai buvo pasiekiama ranka. Su žaidėjais rūbinėje prisiminėme dvikovą, vykusią Klaipėdoje, su Pirėjo „Olimpiacos“ ekipa. Tąkart galėjome laimėti, tačiau varžovai išplėšė pratęsimą ir mes apmaudžiai pralaimėjome rezultatu 81:85. Kai dabar atsuki laiką atgal, suvoki, kad šios rungtynės mums būtų atvėrusios kelią į „Top 16“ etapą. Visgi, paanalizavus mūsų debiutą Eurolygoje, vertinu teigiamai. Iškovojome keturias pergales. Tai tikrai nėra blogai. Juk kovėmės su išties galingomis ekipomis. Mūsų dvikovos tarptautiniuose vandenyse dar nesibaigia, dabar mūsų tikslas – kuo geriau pasirodyti Europos taurės varžybose. Žinome, su kuo teks susitikti, tačiau apie varžovus nebuvo kada mąstyti ir juos analizuoti, visas dėmesys buvo sukoncentruotas dvikovai su Valensijos „Basket“ ekipa.“

Toliau kovos Europos taurėje

Šansus patekti į kitą Eurolygos etapą po Martyno Pociaus atstovaujamos Stambulo „Galatasaray“ komandos pergalės praradę Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai sezoną pratęs Europos taurės turnyre.

Eurolygos reguliariojo sezono D grupės penktoje vietoje likę Kazio Maksvyčio auklėtiniai antrojo pagal pajėgumą Europos turnyro „Last 32“ etape kausis M grupėje.

Uostamiesčio klubo žaidėjai joje ginklus surems su Stambulo „Bešiktaš“, Paryžiaus „Levallois“ ir Izmiro „Pinar Karsiyaka“ komandomis.

„Last 32“ etapo kovos startuos sausio 6-ąją dieną, o baigsis vasario 11-ąją. Į aštuntfinalį žengs pirmąsias dvi vietas kiekvienoje grupėje užėmusios ekipos.