„Neptūnas“ Maskvoje sutriuškino „Krasnyj Oktiabr“ krepšininkus

2015 12 02 20:33

Klaipėdos „Neptūnas“ Europos taurės turnyre iškovojo penktąją pergalę. Šįkart Dainiaus Adomaičio auklėtiniai Maskvoje rezultatu 97:74 (21:15, 22:14, 30:22, 24:23) parklupdė Volgogrado „Krasnyj Oktiabr“ krepšininkus.

Rusai prieš Klaipėdos krepšininkus rimčiau priešinosi tik pirmąjį kėlinį – 15:21. Puikią puolimo mašiną pademonstravę neptūniečiai jau antrajame kėlinyje įgijo dviženklę persvarą – 29:19 ir visą laiką kontroliavo situaciją.

Maskvoje puikiai rungtyniavo Vytautas Šarakauskas, atlikęs dvigubą dublį: pelnęs net 24taškus ir po krepšiais kamuolį atkovojęs 10 kartų , Mindaugas Girdžiūna prie pergalės pridėjo 19 taškų, Arnas Butkevičius ir Donatas Zavackas – po 13 tšk.

„Krasnyj Oktiabr“: Vasilijus Zavoruevas – 20, Maksas Adamas Kanote – 18, Jevgenijus Voitiukas – 13 tšk.

Volgogrado komanda, kurią per pastarąsias dienas paliko penki JAV legionieriai, prarado net ir teorines viltis patekti į kitą turnyro etapą.

BasketNews.lt pastebi, kad tai buvo rekordinio dydžio „Neptūno“ pergalė Europos taurės turnyre. Iki šiol didžiausiu skirtumu 2013–2014 metų sezone buvo nugalėti Sankt Peterburgo „Spartak“ krepšininkai (92:74).

Norint užsitikrinti vietą kitame Europos taurės etape klaipėdiečiai turi kitą savaitę namuose nugalėti Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ arba išvykoje įveikti Atėnų AEK, arba tikėtis, kad Jeruzalės „Hapoel“ per likusius du turus patirs bent vieną nesėkmę.

Dainius Adomaitis („Neptūno“ vyr. treneris): „Džiaugiuosi ne tik pergale, bet ir vyrų kovingumu. Sugebėjome išlaikyti koncentraciją keturis kėlinius, gerai gynėmės ir pavyko varžovus užpulti. Žinojome, kad Volgogrado krepšininkai yra nubyrėję – netekę kelių legionierių, tačiau sakiau, kad būtina kautis iš visų jėgų. Gerai, kad žaidėjai paklausė ir rungtyniavo taip, kaip gali ir moka. Varžovams neleidome pagalvoti apie teigiamą rezultatą – kontroliavome situaciją. Į Klaipėdą grįžtame geromis nuotaikomis“.